Wywrota

Skórzana tapicerka – jak dbać o skórę w samochodzie? Poradnik autodetailera

Zdecydowałeś się na zakup samochodu z elegancką tapicerką. Postanowiłeś wydać więcej, a w zamian cieszyć się wysokim poziomem luksusu i prestiżu. Świetnie! Pamiętaj jednak, że taka tapicerka wymaga od Ciebie odpowiedniej pielęgnacji. Zobacz, w jaki sposób powinieneś o nią dbać, aby długo cieszyła Cię doskonałym wyglądem.

Czyszczenie i konserwacja skóry w aucie

Jeśli jesteś posiadaczem auta o tak ekskluzywnym i kosztownym wykończeniu siedzeń, nie możesz sobie pozwolić na stosowanie niesprawdzonych preparatów. Obecnie na rynku dostępnych jest coraz więcej środków do profesjonalnej pielęgnacji swojego samochodu – autodetailingu, w tym takich, które w najlepszy sposób zaopiekują się Twoją skórzaną tapicerką. Jeżeli odpowiednio o nią zadbasz, będziesz mógł cieszyć się jej dobrą kondycją przez wiele lat

Profesjonalna chemia do samochodów

Jeżeli chcesz, aby Twoja tapicerka samochodowa zachowała estetyczny wygląd przez długi czas, musisz zwracać uwagę na to, jakimi środkami ją pielęgnujesz. Nie bez znaczenia jest tutaj skład produktu i jego neutralne pH, bezpieczne dla powierzchni, bez względu na to, jaki rodzaj skórzanej tapicerki posiadamy. Stosowanie nieodpowiednich preparatów, które mocno wysuszają skórę, mogą doprowadzić do jej twardnienia i jednocześnie pękania. Dlatego też lepiej, abyś do regularnego czyszczenia stosował sprawdzone środki przeznaczone właśnie do tego celu. Dla wygody najlepiej zainwestować w kompletny zestaw do skórzanej tapicerki.

W trosce o ochronę tapicerki

Aby zachować przez długi okres elegancki wygląd, powinieneś regularnie poddawać ją zabiegom pielęgnacyjnym. Po oczyszczeniu warto zadbać o jej odpowiednie nawilżenie i odżywienie. Istnieją specjalne preparaty chroniące tapicerkę, które regenerują powierzchnię, pozostawiając ją miękką, gładką i wyraźnie odświeżoną. Uważaj na nawilżanie skóry zwykłą wodą, gdyż w przeciwieństwie do dedykowanych kosmetyków może jej tylko zaszkodzić.

Szczotka do tapicerki skórzanej

W codziennej pielęgnacji niezbędne jest sięgnięcie po szczotkę wykonaną z naturalnego włosia, przy pomocy której można dokładnie rozprowadzić preparat czyszczący. Ważne, aby szczotka, której używasz, była miękka – wówczas masz pewność, że nie uszkodzisz kosztownej tapicerki. Wygodna rękojeść czyni pracę wygodną i bardziej komfortową.

 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 15 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca