Wywrota

Wyjątkowy pomysł - urlop wiosną w Juracie!

Dzisiaj coraz większą wagę przywiązujemy do jakości naszego wypoczynku. Chcemy, aby miał on rzeczywiście swoją wartość, aby nie było takiej sytuacji, że jedziemy i wypoczynek sprawia nam więcej problemów niż pobyt w domu. Jesteśmy też coraz bardziej otwarci i gotowi na odejście od schematów, jeśli właśnie miałoby to pomóc nam przeżyć ciekawe chwile. A takim zejściem z utartego szlaku będzie na pewno... wiosna w Juracie!

Urlop nad morzem wiosną - same zalety!

Zastanówmy się, czy taki wcześniejszy urlop nad morzem może mieć jakieś zalety? Oczywiście, że tak! Przyjrzyjmy się nim dokładniej...

Brak tłumu turystów

Przede wszystkim wiosną nie mamy do czynienia z tłumami urlopowiczów, szczególnie zaś tymi, którzy męczą nas swoim zachowaniem w ciągu lata. Nie spotkamy kolonii dzieci, imprezowiczów, osoby jadące na wakacje tylko po to, aby się napić i powygłupiać.

Wyobraźmy sobie - rozległe molo w Juracie całkowicie wolne od tłumu turystów. Możemy spokojnie usiąść i podziwiać piękno Bałtyku.

Korzystna dla zdrowia pogoda

Wiele osób zapewne powie teraz, że przecież wiosną jest za zimno, tym bardziej nad morzem. Otóż jednak nie do końca tak jest. Warto bowiem zauważyć, że lato często niestety obecnie nie należy do udanego okresu pod kątem pogodowym. Można by nawet pokusić się o stwierdzenie, że lato czasem jest naprawdę gorsze niż wiosna!

Jak to możliwe? Otóż przeanalizujmy pogodę nad morzem w czasie ostatnich kilku lat. Latem okresy upałów przeplatały się z momentami, w których było ledwo piętnaście stopni. Z kolei wiosną pogoda oscyluje wokół milszych do życia temperatur, jest bardziej stała, nie ma tylu deszczy i burz.

Taka wiosenna pogoda aż zaprasza do podejmowania wszelakich aktywności, które jeszcze do niedawna nie budziły naszej ciekawości. Długie spacery nad morzem i wdychanie jodu, marsze do latarni morskiej, wycieczki rowerowe - to wszystko wiosną znacznie bardziej chce nam się uprawiać!

Warto jeszcze krótko dodać, że to właśnie spacery przy takiej wiosennej pogodzie są dla nas najbardziej korzystne pod kątem zdrowotnym, a w szczególności budowania odporności.

Budząca się do życia przyroda

Następnie mamy budzącą się powoli do życia przyrodę. Kiedy jedziemy nad morze latem, to widzimy często dość powtarzający się, stały krajobraz. Natomiast wiosną? Widok kwiatów nieopodal morza, w lasach przy wydmach to niesamowite wrażenie. Taki wyjazd, kiedy wszystko w przyrodzie budzi się powoli do życia, pozwala nam samym także nabrać energii na naprawdę długi czas!

Korzystne ceny

Warto również spojrzeć na pomysł pojechania wiosną nad morze pod kątem finansowym. Okazuje się bowiem wtedy, że jest to całkiem korzystne rozwiązanie! Ceny noclegów są bowiem nieporównywalnie niższe. Ponadto wszystkie restauracje, smażalnie ryb i inne lokale gastronomiczne zazwyczaj poza sezonem także obniżają nieco ceny, które latem podkręcone są już kosmicznie. Słowem - opłaca się! Nawet rezerwacja miejsca w hotelu w Juracie https://www.bestwestern.pl/booking-path/hotel-details/best-western-hotel-jurata-jurata-81039 jest korzystniejsza.

Możliwość zobaczenia prawdziwego Morza Bałtyckiego

Na koniec trzeba jeszcze poruszyć jedno zagadnienie, a konkretniej to, że wiosną mamy szansę zobaczyć prawdziwe Morze Bałtyckie, poznać kulturę i zwyczaje osób tam żyjących, posmakować prawdziwych widoków okrętów i kutrów przybijających do brzegów. Latem niestety wieża widokowa w Juracie oferuje nam dość sztampowe, pocztówkowe widoki - oczywiście piękne, jeśli jednak poszukujemy czegoś więcej, to zdecydowanie warto zastanowić się właśnie nad wiosną w Juracie.

Zalety Juraty

Jak zatem widać powodów do tego, aby spędzić wiosnę nad morzem jest naprawdę bardzo wiele. Niemniej jednak czemu warto spędzić wiosenny urlop akurat w Juracie?

Nadmorski spokój

Przede wszystkim trzeba wyjaśnić, że Jurata to mała miejscowość położona mniej więcej w połowie mierzei Helskiej. Innymi słowy przy braku turystów będziemy mogli naprawdę odpocząć, zrelaksować się i poczuć zdrowy rytm funkcjonowania małego miasteczka.

Bliskość Morza i natury

W Juracie także morze w całej swojej okazałości jest naprawdę w zasięgu ręki. Otacza nas ono z dwóch stron, a jedno oblicze ma łagodniejsze, drugie zaś bardziej groźne. Jeśli zaś znudzi nam się ono w tym naturalnym wydaniu, niedaleko mamy port na Helu czy w Gdyni, skąd możemy podziwiać handlowe życie morza i tułaczkę marynarzy. Warto jeszcze dodać, że okolica obfituje w przeróżne ścieżki widokowe i krajoznawcze, idealne do długich spacerów.

Wiele atrakcji w pobliżu

Na koniec warto jeszcze krótko już tylko wspomnieć, że w tym małym miasteczku i w jego okolicach każdy znajdzie coś, co mu się będzie naprawdę podobało. Rejs statkiem do Gdyni, kitesurfing, park linowy, zabytki historyczne z okresu II wojny światowej - to wszystko obecnie jest w zasięgu ręki!


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 21 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca