Wywrota

Historia pojazdu - dlaczego jej sprawdzenie jest tak istotne?

W dzisiejszych czasach oferta używanych samochodów jest naprawdę szeroka i atrakcyjna. Nie dziwi więc fakt, że wielu z nas poszukując auta dla swojej rodziny lub firmy poszukuje właśnie samochodu z drugiej ręki.

To prosty sposób na kilkudziesięcioprocentowe oszczędności. Warto jednak mieć świadomość, że nie wszyscy sprzedawcy, którzy działają na rynku mogą poszczycić się uczciwością. Bardzo często dochodzi do nadużyć takich jak sprzedawanie aut z niepełnym fabrycznym wyposażeniem, samochodów kradzionych oraz pojazdów, które brały udział w poważnych kolizjach drogowych. Na szczęście, świadomy kupujący może bronić się przed tymi nieuczciwymi praktykami. W jaki sposób? To proste - sprawdzając historię pojazdu.

Jak sprawdzić historię pojazdu?

Informacje o tym, że historia pojazdu jest niezwykle ważna możemy znaleźć na każdy forum zajmującym się tematami motoryzacyjnymi. Użytkownicy często jednak nie wyjaśniają czym tak naprawdę jest historia pojazdu, co sprawia, że osoby, które są niedoświadczone myślą, że historia pojazdu to np. książka serwisowa. Nic bardziej mylnego. Historia pojazdu to nic innego jak informacje dotyczące danego auta, które są połączone z numerem VIN danego auta. Znając numer identyfikacyjny czyli VIN za pośrednictwem internetu możemy sprawdzić wszystkie ważne informacje, które dotyczą naszego pojazdu. Zgromadzone są one w centralnych bazach danego kraju. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat odwiedź stronę https://www.carvertical.com/pl/historia-pojazdu/.

Dlaczego jest to takie ważne?

To proste. Historia pojazdu to najbardziej rzetelne źródło informacji na temat samochodu, którego kupnem jesteś zainteresowany. Wśród informacji, które możesz znaleźć wymienić możemy między innymi - historię kradzieży, historię wypadków i innych zdarzeń drogowych, informacje o nazwisku właściciela, dane o ewentualnych zajęciach komorniczych a nawet informacje o tym jakie są dane techniczne auta i w co powinno zostać fabrycznie wyposażone. Słowem - otrzymujesz wszystkie niezbędne informacje.

Co warto wiedzieć o historii pojazdu?

Czasy, w których sterowane centralnie bazy danych, w których przechowywane były historię pojazdu powoli mijają. Obecnie możemy bowiem korzystać z możliwości, które daje nam technologia Blockchain znana między innymi z kryptowalut. Pozwala ona na bezpieczne przechowywanie wszystkich danych dotyczących danego samochodu, bez obaw, że zostaną zmienione. Co równie ważne, historia Blockchain wykorzystywana w gromadzeniu historii pojazdu umożliwia dodanie wielu dodatkowych informacji np. wielu archiwalnych zdjęć.

Podsumowując, jeśli zależy nam na tym, by kupić auto bezpiecznie i cieszyć się jego funkcjami - sprawdzenie samochodu jest niezbędne. Pamiętajmy jednak, że powinno ono nie ograniczać się do oględzin czy pobieżnego badania technicznego. Tylko zapoznając się z całą historią pojazdu mamy szansę uniknąć przykrych niespodzianek i dodatkowych wydatków. Na szczęście, rozumie to coraz większa liczba osób. Warto dołączyć do tego grona i nie ryzykować.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 26 lutego 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca