Wywrota

7 zaskakujących aplikacji na Androida

Smartfony zastępują nam we współczesnym świecie nie tylko dawne, klasyczne telefony komórkowe. Mogą z powodzeniem być wykorzystywane jako radioodbiornik, odtwarzacz MP3 i wideo, nawigacja samochodowa, aparat i kamera. Co więcej, instalując na nich aplikacje dedykowane dla danego systemu operacyjnego, można zwiększyć zdecydowanie ich funkcjonalność. Przedstawiamy 7 najbardziej zaskakujących i dziwnych aplikacji przeznaczonych na telefony z systemem Android.

1. Cosmetic Scan

Świadomi konsumenci chcą wiedzieć, co znajduje się naprawdę w produktach, które kupują. Dla osób, które nie mają wiedzy pozwalającej na interpretowanie oznaczeń znajdujących się na kosmetykach, przeznaczona jest aplikacja Cosmetic Scan. Wystarczy zrobić smartfonem zdjęcie kodu kreskowego produktu, a aplikacja Cosmetic Scan pokaże nam szczegółowy jego opis.

2. Clotify

Czy smartfon może pomóc w uporządkowaniu szafy? Czy za jego pomocą można kompletować stylizacje na każdą okazję bez konieczności otwierania garderoby? Okazuje się, że rzeczywiście jest to możliwe. Aplikacja Clotify pozwala na wstawienie zdjęć wszystkich ubrań i dowolne komponowanie ich ze sobą. Jedynym problemem jest to, że na początek trzeba obfotografować wszystkie swoje ubrania i wprowadzić je do aplikacji Clotify.

3. Vivino

Miłośnicy wina na pewno docenią aplikację Vivino. Dzięki niej szybko można sprawdzić, które wino na półce w sklepie jest dobre, jak smakuje, z czego jest robione i jak oceniają je inni.

4. Salient Eye Remote

Aplikacja przeznaczona dla młodych rodziców – Salient Eye Remote sprawia, że można uzyskać elektroniczną nianię przy użyciu dwóch smartfonów. Na obu musi być zainstalowana ta sama aplikacja. Jeden smartfon pozostawić należy w pokoju dziecka i będzie on działał jako urządzenie nasłuchujące. Drugi z włączoną aplikacją uruchomi się i przekaże dźwięk, kiedy w pokoju będą słyszalne jakiekolwiek odgłosy. Najlepiej telefon działający jako nasłuch podłączyć do ładowarki, aby mieć pewność, że będzie działał przez całą noc w pokoju dziecka. Na koniec trzeba odpowiednio skonfigurować aplikację.

5. Tab

Właściwie aplikacja Tab jest przydatna dla wszystkich, których mocną stroną nie jest matematyka, nawet przy wyliczaniu swojego udziału w rachunku podczas wspólnego wyjścia do restauracji z przyjaciółmi. Aplikacja Tab umożliwi wprowadzenie rachunku i szybkie podzielenie go na zadaną liczbę osób. Każdy zapłaci sprawiedliwie, po równo, składając się na rachunek.

6. Spacecraft AR

Stworzona przez NASA aplikacja Spacecraft AR jest właściwie programem edukacyjnym dla systemu Android. Jej celem jest zaprezentowanie możliwości łazików marsjańskich. Program działa na bazie technologii rozszerzonej rzeczywistości, dając użytkownikowi możliwość ukazania na płaskiej powierzchni różnic w wielkości oraz poziomie skomplikowania, jaki występuje w modelach 3D anten oraz pojazdach kosmicznych.

7. Quertes

Domowe jedzenie na dowóz? Z domu, nie z restauracji czy jadłodajni? To możliwe za pośrednictwem aplikacji Quertes, która niedawno uruchomiona została w Nowym Jorku, w Londynie, a nawet w Warszawie. Zasada działania Quertes jest właściwie tożsama, jak w przypadku Ubera, ale zamiast samochodu zamawiamy jedzenie domowej roboty od indywidualnych osób, które po prostu lubią gotować i chcą dzielić się tym, co ugotują z innymi ludźmi. Mogą sprzedawać potrawy za pośrednictwem Quertes.

Rozbudowana funkcjonalność telefonów komórkowych

Dziś użytkownik sam może zadecydować, jaką funkcjonalność będzie miał jego telefon. Do korzystania z większości aplikacji w telefonach z Androidem konieczne jest połączenie z siecią internetową. Można oszczędzać i przynajmniej w domu wykorzystywać sieć Wi-Fi. Zapewni ją nam stacjonarny internet domowy od UPC. To gwarancja szybkiego internetu domowego także na urządzeniach mobilnych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 7777
przysłano: 8 marca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca