Wywrota

Fajerwerki - jak zorganizować idealny pokaz?

Większości z nas pokazy fajerwerków kojarzą się przede wszystkim z sylwestrową nocą. Nie da się jednak ukryć, że ta atrakcja doskonale sprawdzi się również w przypadku wielu innych imprez, które chcemy uświetnić.

Sprawdźmy więc o czym warto pamiętać organizując pokaz fajerwerków. Pamiętanie o kilku prostych zasadach daje bowiem gwarancję, że pokaz będzie udany i zachwyci wszystkich oglądających.

Przede wszystkim - potrzebujesz pozwolenia

W naszym kraju pokazy fajerwerków mogą być organizowane przez każdego jedynie w sylwestra oraz w Nowy Rok. Jeśli chcesz, żeby sztuczne ognie uświetniły imprezę w innym terminie musisz postarać się o zdobycie odpowiedniego pozwolenia, które uzyskasz od wojewody. Otrzymanie takiego pozwolenia może potrwać kilkanaście dni.

Wybierz odpowiedni, bezpieczny teren

Aby pokaz fajerwerków był nie tylko spektakularny, ale również w pełni bezpieczny musimy wybrać teren, który zapewni odpowiednie warunki. Przede wszystkim teren powinien być równy a sam pokaz oddalony minimum o 50 metrów od publiczności. Nad miejscem pokazu nie powinny znajdować się drzewa oraz linie energetyczne. Warto również zadbać o to, by w pobliżu terenu, na którym odbywać się będzie pokaz nie znajdowało się wiele zabudowań.

Jakich fajerwerków potrzebuję?

Zaplanowanie przebiegu pokazu to dla wielu osób najtrudniejszy element. Przede wszystkim warto zastanowić się jak długo ma trwać pokaz - im dłuższy będzie tym więcej fajerwerków potrzebujemy. Poza tym warto dbać nie tylko o ich różnorodność, ale również najwyższą jakość. Powinny posiadać odpowiednie atesty oraz pozwolenie na dopuszczenie do obrotu w naszym kraju.

Jak zadbać o odpowiednią organizację?

Sam wybór i zakup fajerwerków to wciąż za mało, by pokaz przebieg bez żadnych problemów i trudności. Pamiętajmy o tym, by zacząć go punktualnie, dokładnie zsumujmy czas wystrzału poszczególnych fajerwerków, jeśli zależy nam na tym, by pokaz był naprawdę doskonały dobierzmy również podkład muzyczny o podobnej długości.
Bardzo ważny jest również wybór osoby, która zajmie się odpalaniem fajerwerków. Pamiętajmy, że przepisy polskiego prawa wymagają aby była to osoba pełnoletnia oraz trzeźwa.

A może skorzystać z pomocy?

Jak widać, aby pokaz fajerwerków był w pełni profesjonalny, bezpieczny a przy tym także efektowny trzeba zadbać o naprawdę sporą liczbę elementów. Nie każdy z nas ma na to czas. Dlatego też warto zastanowić się nad skorzystaniem z pomocy firmy zajmującej się organizacją pokazów fajerwerków. Doświadczeni specjaliści zajmą się organizacją pozwoleń, znalezieniem i zabezpieczeniem terenu a także zaproponują nam pokaz dostosowany do naszych upodobań oraz możliwości finansowych.

Podsumowując, organizacja pokazu fajerwerków na własną rękę może być nieco problematyczna. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Jeśli ty również zastanawiasz się nad takim rozwiązaniem koniecznie odwiedź stronę saliutas.lt. Znajdziesz tam firmę, która posiada bardzo duże doświadczenie w organizacji tego typu atrakcji.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 1 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca