Wywrota

Rosnąca popularność radia online

Tak, to się dzieje naprawdę. Nawet radio zostało przeniesione do Internetu. Widać więc jaką moc ma ta sieć. Ale to dobrze, bo dzięki temu nawet osoby, które nie mają w domu odbiornika radiowego mogą cieszyć się ulubionymi audycjami, słuchać świetnej muzyki, najnowszych hitów i absolutnych klasyków muzycznych. Dzięki dostępowi do takiego radia nie będziemy musieli być już skazani na nudne słuchanie tylko płyty. Będziemy mogli posłuchać informacji i żarcików osób, które prowadzą audycje na danej stacji radiowej. Jak to zrobić? Podpowiadamy.

 

Uwielbiamy radio internetowe z różnych powodów

Po pierwsze dla tego, że mamy możliwość kompletnej dowolności w kwestii tego, co będziemy słuchać. Możemy wybierać pośród różnych rodzajów muzyki, generacji itp. To daje nam wielkie pole do popisu. Po drugie - wcale nie musimy być w miejscu, w którym możemy słuchać akurat tego radia. Chodzi dokładnie o nasze położenie, naszą lokalizację. W przypadku radia tradycyjnego ma to ogromne, największe wręcz, znaczenie. Wieża, która transmituje FM, musi nas "łapać", a dokładniej to my musimy być w jej zasięgu, aby móc odtworzyć dane radio. W innym przypadku nie ma szans na to, żeby wysłuchać danego radia. Dlatego ludzie z Warszawy nie mogą słuchać radia ze Szczecina i na odwrót. Chyba, że słuchają tego radia online. To natomiast działa na zasadzie streamingu, czyli przesyłania przez Internet. Więc jeśli tylko mamy jakieś urządzenie z dostępem do Internetu możemy takiego radia słuchać gdziekolwiek jesteśmy i nie dotyczą nas żadne ograniczenia.

Gdzie szukać i jakiego radia słuchać?

Po wpisaniu w Internecie frazy "radio online" czy "radio internetowe" wyszukiwarka z której korzystamy, pokaże nam kilkanaście stron, więc co za tym idzie kilkaset, jeśli nie tysiące różnych wyników, gdzie można słuchać radia online. Można wybrać takie, które najbardziej nam pasuje. Ale najważniejsze, żeby w ogóle działało bo niektóre niestety i takiej mocy nie posiadają. Tym sposobem możemy polecić jedną stronę, która idealnie się sprawdza. Jest to aleradio.pl - posiada ono ponad 500 różnych stacji radiowych, działa bez zarzutu, a także jest w pełni legalne. Gwarantowane jest więc to, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Bez względu na to, czy interesuje go radio Piekary, RMF FM, czy jakiekolwiek inne radio.

Pamiętajmy tylko o tym, że wiele zależy od mocy naszego Internetu. Bez dobrej jakości połączenia nie ma mowy o słuchaniu jakiekolwiek radia. Ale strona, o której mówiliśmy powyżej, i ze słabym połączeniem internetowym powinna sobie poradzić. Zdecydowanie polecamy. Nie ma co się zastanawiać - warto posłuchać!

 

Wybieraj zawsze darmowe radio online takie jak spokeo gdzie nie potrzebujesz rejestrować konta ani płacić


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 24 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca