Wywrota

Wycena samochodu przez internet? Tak to możliwe!

Każdy, nawet najlepszy samochód, jest skazany na zużycie i postępującą degradację kolejnych podzespołów. Wymieniane na bieżąco części utrzymują pojazd przy życiu, ale w końcu przyjdzie jego kres. Co zrobić z takim autem? Sprzedać? Zezłomować? Oddać do skupu?

Czas na pożegnanie

Jeśli nasz samochód ma już swoje lata i zaczyna coraz bardziej szwankować, zaczynamy zastanawiać się nad jego przyszłym losem. A mamy do niego sentyment, bo zwiedziliśmy nim kawał świata, był z nami na dobre i złe, zżyliśmy się z nim tak bardzo, że teraz szkoda nam go tak po prostu oddać na złomowisko.

Niby to tylko kawał blachy z licznymi układami, silnikiem i czterema kołami, ale jednocześnie towarzysz życia, z którym współpracowaliśmy grubo ponad 20 lat! Mieliśmy ciężkie dni, gdy nie chciał ruszyć, ale i wspaniałe, jak przechodził wręcz samego siebie, pędząc jak rakieta, niczym król szos. A teraz, choć jeszcze zipie, musi zostać zamieniony na lepszy model. Wystawiliśmy ogłoszenie, nie ma odzewu, czy mamy więc szansę, aby ktoś od nas odkupił nasz samochód?

Komis samochodowy - czy warto zostawić w nim auto?

Wiele osób wpada w tym momencie na pomysł, aby oddać go do komisu, bo w każdym, - nawet w najmniejszym mieście - istnieją tego typu punkty. Myślimy sobie, że to rozwiąże nasze problemy, bo na pewno znajdzie się jakiś kupiec, a i cenę za naszą brykę dostaniemy niezłą. Jakie zdziwienie nas dopada, gdy te wszystkie nasze przypuszczenia nie sprawdzają się w rzeczywistości. Nie tylko otrzymamy marną propozycję, ale również czas oczekiwania na sprzedaż bardzo się wydłuży, ponieważ nasz samochód będzie jednym z wielu.

Jeśli więc zależy nam na tym, by jak najszybciej się go pozbyć, ale jednocześnie nie za grosze, to odpuśćmy sobie komis, a swoje kroki skierujmy do skupu aut. Tutaj mamy pewność, bo pieniądze dostajemy od ręki, a co równie ważne - pojazd wyceniony jest uczciwie, nie ma więc opcji, że zaproponowana nam zostanie najniższa cena.

Najkorzystniej w skupie aut!

Podobnie jak komisów, skupów aut jest coraz więcej, o czym świadczą takie miejsca jak auto skup Sulejówek czy auto skup Piaseczno, czyli miast nieopodal Warszawy. To samo powiemy o innych rejonach blisko stolicy - przykładowo auto skup Otwock. Co najważniejsze jednak, nie musimy nawet jechać do takiego miejsca, żeby się przekonać, za ile uda nam się sprzedać pojazd, bo wiele firm udostępnia na swojej stronie internetowej formularz, na podstawie którego wyliczana jest kwota transakcji.

Oczywiście, aby uzyskać miarodajny wynik, powinniśmy podać jak najwięcej szczegółów, a na dodatek dołączyć dobrej jakości zdjęcia. Precyzyjna wycena powstaje na podstawie wielu czynników, musimy więc postarać się o przekazanie najważniejszych informacji na temat samochodu: jego marki, roku produkcji, rodzaju paliwa, a także to, czy był w przeszłości uszkodzony. Poza tym, koniecznie ustalmy oczekiwaną ceną i zostawmy swój numer telefonu. Co równie ważne, profesjonalny auto skup będzie chciał wiedzieć, czy wystawione na sprzedaż auto jest bezwypadkowe, było garażowane lub serwisowane w ASO, a także czy ma fabryczny lakier, jest zarejestrowane w Polsce itd.

Stare, a nawet uszkodzone auto nie jest skazane na złomowanie bądź sprzedaż za niską cenę. W auto skupie możemy liczyć na atrakcyjną ofertę, lecz to, ile ostatecznie zarobimy, zależy od stanu naszego pojazdu. Korzystając z formularza zawartego na stronie internetowej, szybko się dowiemy, jak wygląda nasza perspektywa.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 27 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca