Wywrota

Paczka międzynarodowa, jak ją wysłać szybko i bezpiecznie?

Wysłanie paczki poza granice naszego kraju chyba nigdy nie było tak łatwe i bezpieczne, jak dzisiaj. Firmy kurierskie i przewoźnicy mają dla nas wiele bardzo atrakcyjnych ofert, które umożliwią nam nadanie przesyłki do rodziny, partnerów biznesowych czy klientów naszego sklepu internetowego, jeśli taki posiadamy. Pracownicy korporacji kurierskich nie tylko pomogą w wycenie paczki, ale także poinformują, jakie dokumenty są nam potrzebne, by prawidłowo nadać przesyłkę międzynarodową.

Paczka międzynarodowa – jaka cena?

Przesyłki międzynarodowe, zarówno te podróżujące na terenie Unii Europejskiej, jak i do innych krajów świata, mogą zostać nadane przy pomocy usługi pocztowej lub kurierskiej. Cena nadania będzie uzależniona od wielkości paczki, jej wagi, a także odległości miejsca docelowego. Dodatkowe koszty będą generować takie usługi, jak potwierdzenie odbioru, przyśpieszona dostawa czy też ubezpieczenie przesyłki. Dlatego decydując się na wybór kuriera, najpierw wybierzmy najbardziej korzystną ofertę cenową.

Cenę paczki międzynarodowej można bardzo łatwo wyliczyć na stronie KurJerzy.pl, gdzie po wypełnieniu formularza możemy sprawdzić, w jaki sposób kurier zabierze od nas paczkę oraz jakie usługi dodatkowe możemy wybrać. Wśród nich są powiadomienia SMS oraz, dla wybranych przewoźników, rozwiązanie Express Saver, dające gwarancję dostawy w ciągu 48 godzin od momentu nadania dla największych miast w państwach unii.

Wybierając operatora logistycznego należy też pamiętać, że nie zawsze warto podczas podejmowania decyzji kierować się tylko tym, by cena usług była jak najniższa. W logistyce cena odgrywa ważną rolę i niejednokrotnie wyższy koszt usługi może oznaczać także jej wyższą jakość.

Wysyłamy przesyłkę zagraniczną ‒ jakiego kuriera wybrać?

Decydując się na wysyłkę paczki za granicę, musimy zastanowić się, z usług którego kuriera skorzystać. Niestety bywa tak, że firma kurierska wymaga od nas podpisania umowy lub wypełnienia dodatkowych formularzy, co może mieć wpływ na szybkość realizacji zlecenia. Jednocześnie, aby mieć pewność, że korzystamy z optymalnej oferty musimy przejrzeć kilka, a czasem nawet kilkanaście stron internetowych lub wykonać wiele telefonów, by wycenić i nadać paczkę.

W takich sytuacjach na pomoc przychodzi broker kurierski, czyli firma, która ma podpisane umowy z wieloma przewoźnikami. Broker może zaoferować nam nadanie przesyłek w korzystnych cenach, zwalniając nas tym samym z czasochłonnego analizowania ofert wielu firm. Wchodząc na stronę brokera KurJerzy.pl, bardzo szybko wycenimy przesyłkę, a także wybierzemy tę usługę, która najbardziej nam odpowiada. W związku z tym, że broker współpracuje z takimi przewoźnikami, jak UPS, DHL, DPD oraz GLS zawsze mamy alternatywę. Ma to ogromne znaczenie, jeśli przy wyborze kuriera kierujemy się własnymi preferencjami oraz przywiązaniem do marki.

Broker kurierki, taki jak KurJerzy.pl, dodatkowo ma przygotowanych wiele poradników dotyczących nadawania przesyłek do różnych krajów. Dzięki nim dowiemy się na przykład, jak zapakować przesyłkę, by nic nie uległo uszkodzeniu, jakie towary nie mogą zostać wysłane za granicę kraju, a także jakie dokumenty przewozowe będą nam potrzebne podczas nadawania paczek poza Unię Europejską. Jeśli jednak nadal będą nas nurtować pytania, to bez problemu znajdziemy odpowiedź, kontaktując się z Biurem obsługi klienta pod numerem: 58 600 81 70.

Co istotne, decydując się na brokera, nie jesteśmy zobowiązani do podpisywania żadnych umów, a paczkę nawet tego samego dnia kurier odbierze od nas z domu lub pracy.

Paczka do innego kraju ‒ jak długo trzeba na nią czekać?

Przesyłki zagraniczne przemierzają trasę do odbiorcy dłużej niż te w przewozie krajowym. Czas dostarczenia paczki do zagranicznego adresata uzależniony jest tego, czy nadamy ją drogą lądową, czy też powietrzną. Wybierając brokera kurierskiego, zawsze mamy możliwość zadecydowania, czy skorzystamy z usługi tańszej i wolniejszej, ale i tak gwarantującej dostawę nawet w kilka dni, czy też paczki droższej, która do 48 godzin dotrze do odbiorcy.

Jeśli potrzebujemy szybko, tanio i bezpiecznie wysłać paczkę międzynarodową, to broker kurierski, taki jak KurJerzy.pl, wydaje się najlepszym rozwiązaniem. Cała procedura nadania paczki jest dziecinnie prosta, a co najważniejsze nikt nie wymaga od nas podpisania umowy czy płacenia abonamentu. Dodatkowo na każdym etapie drogi możemy śledzić naszą przesyłkę, dzięki czemu wiemy, gdzie się w danej chwili znajduje.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 29 kwietnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca