Wywrota

Jak WEBFLEET pomaga firmom budowlanym?

Każdy, kto pracował w branży budowlanej, wie, że najważniejsza jest terminowość wykonania projektu. W wielu przypadkach przekroczenie wyznaczonego czasu może nawet skutkować karami, a przez co stratami dla firmy budowlanej.

Trudności w zarządzaniu dostawami na placach budowy

Praca w tej branży musi być odpowiednio zaplanowana i skoordynowana. Każdy etap wymaga użycia wielu różnych materiałów budowlanych. Muszą być one dostarczane na bieżąco, wraz z postępem prac nad danym projektem. To istotne, ponieważ na placu budowy nie ma miejsca na składowanie i przetrzymywanie materiałów do wykorzystania później. Nie do pomyślenia za to są wszelkie przestoje. Ekipa nie może przerywać pracy, aby czekać na kolejną dostawę przez kilka godzin – naraża to firmę na olbrzymie straty.

Ponieważ sprzęt i materiały budowlane mają często duże gabaryty (jak chociażby konstrukcje metalowe), przejazdów organizowanych na placu budowy jest bardzo dużo i uczestniczy w nich wiele pojazdów. W takiej sytuacji koniecznością staje się odpowiednia koordynacja i zarządzanie transportem. To przekłada się bowiem na zarządzanie i koordynację całej inwestycji i projektu budowlanego.

WEBFLEET dla branży budowlanej

Z pomocą przychodzi system WEBFLEET. Jest to platforma internetowa integrująca wszelkie informacje potrzebne do sprawnego zarządzania dostawami. Ma ona wbudowane najnowsze mapy, połączona jest ze wszystkimi informacjami drogowymi i pogodowymi. Połączona jest z każdym pojazdem z floty, zbiera dane na temat położenia, trasy, prędkości, a nawet poziomu spalania paliwa.

Analizując te wszystkie dane w czasie rzeczywistym, WEBFLEET umożliwia:

  • optymalizowanie czasów przejazdów,
  • zmienianie na bieżąco trasy w przypadku występowania utrudnień na drodze,
  • ustalanie szacowanego czasu każdej dostawy,
  • generowanie raportów pokazujących czas pracy każdego pracownika i ilość przejechanych kilometrów.

To wszystko, poza dużo sprawniejszym zarządzeniem, przekłada się również na spore oszczędności. Wynikają one z optymalizacji przejazdów, a co za tym idzie sprzyjają zmniejszaniu kosztów paliwa i lepszemu wykorzystaniu pracy kierowców pojazdów dostawczych.

Co szczególnie ważne dla branży budowlanej, zarządzanie przez platformę może być wykonywane zdalnie z dowolnego miejsca.

Raportowanie z WEBFLEET

System raportowania jest bardzo istotny. Raporty można generować automatycznie na podstawie zadanych parametrów lub ręcznie w zależności od bieżącej potrzeby. Pokazują każdy szczegół pracy kierowców transportujących materiały budowlane na plac budowy. Pokazują trasy, czasy przejazdów, postoje, a nawet sposób jazdy wpływający na ilość spalanego paliwa. Analiza raportów umożliwia dokonywanie modyfikacji i usprawnień na przyszłość. Jest również dodatkowym atutem dla naszych zleceniodawców, którzy bardzo często wymagają od nas raportów i informacji na temat postępu prac.

Co jeszcze istotniejsze dla branży budowlanej, czas pracy poszczególnych pracowników i całych załóg musi być zgodny z przepisami. Raporty generowane przez platformę WEBFLEET umożliwiają pełną dokumentację, dodatkowo ułatwiając sprawne rozliczanie pracy i nadgodzin. To wszystko poprawia ogólną wydajność pracowników.

Korzystanie z WEBFLEET w branży budowlanej umożliwia pełną optymalizację łańcucha dostaw sprzętu i materiałów oraz czasów pracy załogi. Przekłada się to na lepsze planowanie wykonania całego projektu i jego terminowość. W rezultacie pomaga firmie wygenerować oszczędności i zdobyć przewagę konkurencyjną.

Źródło: Monitoring GPS - TomTom Telematics


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 16 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca