Wywrota

Jak wybrać odpowiedni kontener na odpady budowlane?

Każdego roku mnóstwo osób prowadzi różnego rodzaju prace budowlane. Czasem są to wyburzenia budynków bądź ich części, a niekiedy tylko zwykłe remonty. Jednak w każdym z tych wypadków zachodzi pytanie, jak poradzić sobie ze zbędnymi odpadami budowlanymi?

Wiele osób decyduje się w takiej sytuacji na wynajęcie odpowiedniego kontenera na odpady. Jaki kontener jednak powinieneś wybrać, w zależności od przeprowadzanych prac? Na samym początku warto sobie uzmysłowić, co konkretnie można umieścić w takim kontenerze. Przede wszystkim ogólne odpady budowlane i typowo remontowe. Można zatem tutaj wyróżnić gruz, beton, materiały ceramiczne czy też elementy wyposażenia. Do takich kontenerów można także wrzucać resztki styropianu, materiałów izolacyjnych, różnego rodzaju folii oraz karton gips-u. Można w nich umieszczać także papę, azbest czy też drewno. A zatem wszystko co pozostaje po wyburzeniach budynków bądź też ich gruntownych remontach.

Kontener na odpady budowlane - konstrukcja oraz pojemność

Mając wiedzą dotyczącą tego co można umieścić w kontenerach, należy dostosować je do wykonywanych prac. Jaką konstrukcję kontenera powinieneś wybrać i czy ma ona znaczenie? Zdecydowanie ma, ponieważ pod względem konstrukcji kontenery można podzielić na odkryte oraz zakryte. Kontenery odkryte są znacznie popularniejsze i wiele osób się na nie decyduje, gdy w grę wchodzi dość szybki wywóz odpadów. W przypadku takiego kontenera istnieje bowiem ryzyko namoknięcia różnego rodzaju materiałów, co może znacznie utrudniać ich wywóz. Dostać się mogą również do nich szkodniki, dlatego też są to kontenery nadające się do szybkich prac, zamykających się w ciągu jednego dnia. Sprawdzają się one w przypadku wywożenia odpadów z wysokich budynków, gdy niektóre odpady są zrzucane do kontenera przy użyciu chociażby rynny. Kontenery zakryte idealnie nadają się natomiast do prac budowlanych, które przewidziane są na znacznie dłuższy okres czasu. Można w nich bowiem przechowywać i składować materiały bez narażenia ich na czynniki atmosferyczne. Poza tym podczas transportu nie ma ryzyka rozwiewania przewożonych odpadów.

Każdy kontener bez względu na swoją konstrukcję, ma odmienne cechy. Jak zatem powinieneś wybrać kontener, by był on dostosowany do wywożonych przez ciebie odpadów? Na stronach firm zajmujących się ich dostarczaniem, bez trudu można zapoznać się z ich specyfikacją czy też ogólnymi cechami. Klient również może określić zamawiając kontener jakie odpady ma do wywiezienia, a firma sama może dokonać wówczas wyboru najlepszego kontenera dostosowanego do tego typu pracy. Nie każdy kontener nadaje się bowiem do wywozu gruzu czy też papy, ze względu chociażby na kwestię dotyczącą ciężkości samych materiałów. Wiele na temat specyfiki kontenerów, można dowiedzieć się ze stron producentów kontenerów. Strony internetowe oferują bezpośrednio informację oraz cenę produktu od producenta kontenerów na odpady budowlane.

Jakiego wyboru powinieneś dokonać pod względem pojemności kontenera? Tutaj wybór jest znacznie trudniejszy, ponieważ pojemności kontenerów są bardzo różnorodne. Najbardziej standardowe mają od 110 do 2200 litrów. Nadają się one do drobnych odpadów, typowo poremontowych. Natomiast kontenery w pojemnościach od 5 do 60m3, sprawdzają się przy odpadach wielkogabarytowych. Wytwórnia maszyn MWM Brzesko, oferuje różne pojemności, wychodzi na przeciw odmiennym potrzebom klientów. W przypadku małej ilości odpadów, powinieneś wybrać mniejszy kontener. Mając jednak ich sporą ilość, postaw na dużą pojemność, dzięki której nie zaistnieje potrzeba ciągłego opróżniania i dowożenia pustego kontenera.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 21 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca