Wywrota

Jak mieszkają Polacy? Trendy na rynku nieruchomości

W styczniu i lutym 2019 roku oddano do użytkowania więcej mieszkań niż w tym samym okresie 2018. Polacy wciąż inwestują w nieruchomości i intensywnie poszukają idealnego lokum dla siebie i swoich rodzin [1]. Deweloperzy podążają za niemalejącym zainteresowaniem nabywców i oferują coraz to nowe, ciekawe i niebanalne rozwiązania mieszkaniowe.

Kupujemy coraz więcej

Rynek nieruchomości od kilku lat przeżywa intensywny rozkwit. Polacy chętnie kupują mieszkania i najczęściej wybierają te deweloperskie. Co ciekawe, badania pokazują, że większą ich część nabywamy za gotówkę [2], co oznacza, że majętni rodacy traktują je także jako cenną inwestycję na przyszłość. Rokrocznie firmy deweloperskie oddają do użytku więcej budynków.

Ciągle rosnące zainteresowanie Polaków inwestycjami w nieruchomości wiąże się ze stale rosnącym poziomem dobrobytu. Każdego roku odnotowujemy kolejne wzrosty [3]. Wyraźna poprawa sytuacji materialnej gospodarstw domowych przekłada się na nasze zakupy.

Wysokie wymagania

Tym, co decyduje o mieszkaniowych wyborach, jest lokalizacja, metraż i cena. Kierujemy się też infrastrukturą wokół budynku i bliskością węzłów komunikacyjnych. Jesteśmy coraz bardziej świadomi swoich potrzeb i to nimi kierujemy się przy zakupie. Ostatnio popularniejsze są stosunkowo niewielkie lokale, w których jest maksymalnie dużo pomieszczeń. Nie dziwią oferty 50-metrowych lokali z trzema pokojami. Jeśli chcemy znaleźć powierzchnię w atrakcyjnej cenie, musimy najczęściej zrezygnować z przestronności. Z wielkością wygrywa funkcjonalny układ pomieszczeń.

Zmieniające się tendencje widać także w wyborze lokalizacji. Dane wskazują na to, że znów rezygnujemy z podmiejskich punktów na rzecz centrów miast. Stąd wygodniej dostać się do pracy, jest bliżej do restauracji, teatru, czy na zakupy. Lubimy więc osiedla usytuowane w centralnych punktach, w sąsiedztwie dużych węzłów komunikacyjnych. Takie jest osiedle 19. Dzielnica umiejscowione na warszawskiej Woli, tuż obok stacji metra Rondo Daszyńskiego. Mieszkania przy metrze? Warszawa, Rondo Daszyńskiego, 19. Dzielnica – oto centralnie położony punkt w stolicy.

Ciekawy projekt

Coraz częściej, oprócz samego umiejscowienia budynku, liczy się dla nas także jego wygląd. Zwracamy uwagę na ciekawe, designerskie rozwiązania i przyciągające wzrok formy. Taka właśnie architektura jest wizytówką 19. Dzielnicy. Nowoczesne, minimalistyczne budynki stworzone przez pracownię JEMS Architekci zostały nagrodzone m.in. Nagrodą Architektoniczną Prezydenta miasta Warszawy w kategorii „Najlepszy Zespół Mieszkalny w latach 2001-2014”.

Świetny projekt, dogodna lokalizacja, bliskość centrum miasta, mieszkania przy metrze – Warszawa i leżąca w niej Wola mają to wszystko. Dlatego też Polacy tak chętnie wybierają punkty znajdujące się w tej wyjątkowej dzielnicy.

[1] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/przemysl-budownictwo-srodki-trwale/budownictwo/budownictwo-mieszkaniowe-w-okresie-styczen-luty-2019-roku,5,88.html

[2] https://www.nbp.pl/home.aspx?f=/publikacje/rynek_nieruchomosci/index2.html

[3] https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/warunki-zycia/dochody-wydatki-i-warunki-zycia-ludnosci/sytuacja-gospodarstw-domowych-w-2017-r-w-swietle-wynikow-badania-budzetow-gospodarstw-domowych,3,17.html


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Arian
Arian 3 czerwca 2019, 22:32
mieszkaja podle, w brudnych , zapuszconych osiedlach
źródło: 777
przysłano: 30 maja 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca