Wywrota

Książki edukacyjne dla dzieci - jak kształtować rozwój dziecka?

Rodzice często zastanawiają się nad tym co czytać dziecku i jakie książki wykorzystywać w zabawie. Zazwyczaj wszystko koncentruje się na wieku - coś innego wybieramy dla dwulatków, coś innego dla siedmiolatków. Sam wiek nie jest jednak wystarczającym kryterium - kluczem jest dobór obszaru tematycznego. Najlepiej sprawdzają się książki, które pełnią role edukacyjne, ale są na tyle kolorowe, że absorbują uwagę i nie zniechęcają dziecka. Przemyślana kompozycja wraz z układem strony to misja specjalna dla doświadczonych autorów.

 

Książki na prezenty - i nie tylko...

W ciągu roku istnieje mnóstwo okazji, na które warto zrobić prezent w postaci książki. Kończący się rok szkolny czy początek wakacji z pozoru nie wydają się być dobrymi okolicznościami. A jednak rodzice decydują się na zakup niektórych pozycji podręcznikowych. Dlaczego? Kluczem jest różnorodność tematów i mieszanie dziedzin ujmowanych w jednej książce. Matematyka, przyroda, język polski, życie społeczne - jeśli zestawimy ze sobą wszystkie te elementy, uzyskamy obraz świata, który zainteresuje każde dziecko, a szczególnie to w wieku 8-10 lat.

Niektóre podręczniki są wykorzystywane jako obowiązkowe, a ich wcześniejszy zakup może przygotować dziecko do lekcji w szkole. Dobrowolny czas spędzany z rodzicami przy kolorowych kartkach, oswoi dziecko z wizją szkoły, jednocześnie pogłębiając jego wiedzę. Chociaż obowiązkowy podręcznik nie jest formą prezentu, z pewnością wiele wniesie do życia zarówno dziecka, jak i całej rodziny. Poszukiwanie alternatywnych podręczników jest z kolei budowaniem w dziecku otwartości na różne punkty widzenia i przekazywaniem wiedzy za pomocą narzędzia, które nie będzie kojarzyło się z obowiązkami. Wielotematycznych pozycji nie trzeba szukać daleko. Edukacyjne księgarnie internetowe oszczędzają czas i często pieniądze - jeśli akurat pojawi się rabat. Przykładowy, dobrze skomponowany podręcznik do nauki i zabawy znajdziemy np. pod linkiem https://ksiegarnia-edukacyjna.pl/ser-pol-48-Gra-w-Kolory.html.

Ponadczasowe książki, które rozwiną dziecko

Podręczniki szkolne to nie wszystko - rozwój dziecka musi opierać się o wiele źródeł i klasycznych pozycji. Uniwersalnym, bardzo dobrym prezentem będzie Biblia. Przygotowana w obrazowy i trafiający do dziecka sposób, od najwcześniejszych lat pomoże przyswoić wiedzę religijną i kulturową. Koniecznym składnikiem papierniczego rozwoju będzie też elementarz do angielskiego - najlepiej z płytą, dzięki której dziecko osłucha się z językiem. Wraz z dojrzewaniem poradzi sobie z opanowywaniem kolejnych poziomów, co zaowocuje w dorosłości. Łamanie bariery językowej i przygotowanie do pełnego uczestnictwa w kulturze (także międzynarodowej) rozpoczyna się już na tym najwcześniejszym etapie. Trzecie miejsce wśród obowiązkowych, ponadczasowych książek zajmuje encyklopedia. Zebrana w jednym miejscu wiedza dotycząca najważniejszych wydarzeń i zjawisk, wesprze edukację szkolną. Rozwinie też zainteresowanie rzeczywistością, pobudzi wyobraźnie i zachęci do tworzenia (oraz spełniania!) marzeń.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 13 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca