Wywrota

Wyskakujące reklamy? Android pomoże!

Każdy z nas korzysta ze smartfona. To urządzenie, które nie tylko ułatwia kontakt czy poszukiwanie informacji, ale jest również doskonałym źródłem rozrywki. Z tego właśnie powodu chętnie instalujemy coraz to nowe aplikacje, które mają zapewnić nam dostęp do jeszcze większej liczby funkcji. Niestety, nie zawsze kończy się to dobrze. Jednym z problemów, z którym możemy się spotkać, są natarczywe, wyskakujące reklamy, które utrudniają nam korzystanie z telefonu. Skąd się pojawiły i jak sobie z nimi poradzić?

O co chodzi z tymi reklamami?

To pytanie zadaje sobie każdy, kto zauważy na swoim telefonie wyskakujące reklamy. Android jest systemem, który w teorii powinien być wolny od malware’ów, czyli złośliwego oprogramowania. W praktyce jednak rzeczywistość nie wygląda tak różowo. Wiele aplikacji dostępnych na ten system operacyjny jest darmowa. W związku z tym, ich twórcy zarabiają na reklamach, które wyświetlają nam się w trakcie korzystania z tej aplikacji. O ile ich forma jest nienachalna, większość z nas godzi się z tym faktem. Obecnie jednak coraz częściej sprawa wygląda tak, że aplikacje wyświetlają nam reklamy w postaci wyskakujących okienek, które pojawiają się nawet na ekranie głównym. Co więcej, spora część z nich zbiera dane o nas, by jeszcze lepiej dopasowywać wyświetlane nam treści. To poważny problem, który może irytować.

Jak poradzić sobie z wyskakującymi reklamami?

Na szczęście, istnieją skuteczne sposoby na poradzenie sobie z problemem jakim są wyskakujące reklamy. Android daje nam bowiem możliwość sprawdzenia jakie aplikacje działają na naszym telefonie. W tym celu musimy jedynie przejść do ustawień i wyświetlić listę aplikacji.
Każdą z nich warto dokładnie sprawdzić i spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, czy jest nam ona rzeczywiście potrzebna? Czy to nie po jej zainstalowaniu zaczęły pojawiać się problemy z wyskakującymi reklamami? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiemy twierdząco - warto spróbować odinstalować taką aplikację. Bywa jednak, że to nie pomaga. Co możemy wówczas zrobić? Bardzo często pomocne okazuje się przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych, a nawet całkowite wgranie systemu od nowa.

Co zrobić, by uniknąć wyskakujących reklam na Androidzie?

Jeśli chcemy, by nasz telefon był całkowicie wolny od wyskakujących reklam, powinniśmy zwracać baczniejszą uwagę na to jakie aplikacje ściągamy na nasze urządzenie. Obecnie nawet apki dostępne w Sklepie Google są bowiem połączone z reklamami. Poza tym warto za każdym razem zastanowić się czy dana aplikacja jest nam naprawdę potrzebna. Jeśli jej działanie nie jest nam niezbędne - być może warto uniknąć ryzyka.

Niestety, nie da się całkowicie wyeliminować wyskakujących na telefonie reklam. Niemniej jednak możemy zminimalizować ryzyko zainfekowania naszego telefonu złośliwym oprogramowaniem. Pamiętajmy więc o tym, żeby ostrożnie wybierać darmowe aplikacje.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 21 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca