Wywrota

Sprawdź swoją inteligencję!

O testach IQ słyszał każdy. Do i rusz dochodzą do nas nowe informacje o tym, że ktoś jest ponadprzeciętny ze względu na jego wynik. Było tak ostatnio w związku z 12-latką, której IQ okazało się wyższe od IQ Einsteina i Hawkinga. Zdecydowanie zaskoczyła wszystkich członków Mensy, którzy już dawno nie widzieli takiego ilorazu inteligencji. Ty też możesz sprawdzić swoje IQ i to nawet nie wychodząc z domu. Jak? Podpowiemy ci co musisz zrobić - a ty pokaż znajomym, że jesteś niesamowicie inteligentny!

Czym jest test IQ?

To test psychometryczny, który liczy iloraz inteligencji. W zależności od tego, jakie wychodzą wyniki, można mówić o tym, jak inteligentny jest człowiek. Może być on przeciętnie inteligentny, poniżej przeciętnej lub wybitny. Mierzy się to, co da radę zmierzyć testem - między innymi brane pod uwagę są zdolności matematyczne, arytmetyczne, językowe i wiele innych podobnych zagadnień. Pojawia się jednak wielu przeciwników testów IQ, którzy twierdzą, że rzekomo jest to test bardzo tendencyjny i skonstruowanie go w inny sposób mogłoby dać zupełnie inne wyniki. Mówią również, że test ten nie mierzy innych, ważnych rzeczy, które mogłyby wpływać na inteligencję np. emocjonalności. Ciężko jednak jest się zgodzić z krytyką, bowiem inne badania dowodzą, że nawet po zmianie pewnych elementów testu nadal wychodzą dosyć zbieżne wyniki w ilorazie inteligencji.

Dużo fałszywych testów

Na różnych platformach można się często spotkać z tym, że udostępniają one możliwość zrobienia testu IQ. Niestety, nie są to często prawdziwe teksty, które miałyby jakiekolwiek odniesienie do prawdziwych testów, które robione są z ramienia Mensy - czyli organizacji, która faktycznie takie testy układa i umożliwia ludziom zrobienie sobie swojego testu IQ, który jest jak najbardziej prawdziwy. Często służy to, na różnych serwisach, do żartu i pytania są konstruowane tak, żeby wyniki były jak najlepsze, by ludzie chętniej to udostępniali wśród swoich znajomych. Gdzie więc warto zrobić sobie test IQ? Z naszej strony możemy polecić https://pinbook.pl/test-iq, gdzie pytania są oparte niemalże w całości na oryginalnych testach, które prowadzone są przez Mensę. Można więc sprawdzić czy nasz iloraz inteligencji jest wysoki, czy raczej niski. Całość testu jest bardzo prosta od strony technicznej, więc nikt nie powinien mieć problemu z jego wypełnieniem. To co? Przekonasz się jaki masz iloraz inteligencji? Zobacz, czy jesteś geniuszem na miarę Einsteina albo Hawkinga i sprawdź, czy uda ci się dorównać popularnej 12-latce z Wielkiej Brytanii.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 27 czerwca 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca