Wywrota

Jaka dokumentacja w firmie?

Każde przedsiębiorstwo zobligowane jest do wystawiania w firmie mniejszej lub większej ilości przeróżnych dokumentów. Spotkać można te najbardziej popularne jak faktura VAT, ale i także dokument taki jak faktura WDT. Jakie jeszcze dokumenty pojawiają się w prowadzonym biznesie? Jaki program pomoże w ich prawidłowym przygotowaniu?

Jakie dokumenty wystawia przedsiębiorca?

Przedsiębiorca w zależności od charakteru prowadzonej działalności wystawić może takie dokumenty jak: faktura VAT, faktura proforma, korekta, nota, refaktura, faktury cykliczne, faktura uproszczona, końcowa, zaliczkowa, czy paragon fiskalny. Jeżeli firma nie jest czynnym podatnikiem VAT wówczas wystawiona zostanie np. faktura bez VAT. W przypadku przedsiębiorstw o charakterze produkcyjnym spotykana będzie faktura VAT marża, eksportowa, wewnętrzna czy dokumenty magazynowe typu PW, PZ, WZ, RW i MM. W firmie mogą pojawić się także takie dokumenty jak: faktura ZŁOM, WDT, z odwrotnym obciążeniem, metoda kasowa, wezwanie do zapłaty, czy dowód sprzedaży. Rodzaj wystawionego dokumentu zależny będzie od prowadzonej przez przedsiębiorstwo działalności, świadczonych usług i przeprowadzanych transakcji.

 

Programy łatwe do fakturowania

W wystawieniu wspomnianej dokumentacji z pewnością pomogą programy do faktur Faktura Small Business i Faktura Small Business Handel. Oprogramowanie te należą do MEGA-TECH. Firma ta stworzyła proste w obsłudze rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorstw. Programy pozwalają szybko przygotować potrzebne dokumenty oraz posiadają wiele innych cennych funkcjonalności. Z nimi użytkownik prześle faktury e-mailem do klientów, szybko wystawi dokumenty cykliczne, przygotuje zestawienia sprzedaży i zakupów, oferty, cenniki i zamówienia. To również program do JPK. Oprogramowania te pozwalają przygotować faktury w różnych walutach i językach. Są nieskomplikowane i wyposażone w bardzo przydatne moduły np. program FSBH zawiera moduł magazynowy. Jest to więc program do faktur z magazynem, dzięki któremu bezproblemowo można zarządzać towarami.

 

Fakturowanie to nieodłączny proces towarzyszący każdemu przedsiębiorstwu. Warto przetestować za darmo sprawdzone rozwiązania. Wybór właściwego narzędzia do pracy w firmie będzie z pewnością przynosił wiele korzyści.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 11 września 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca