Wywrota

Domeny premium w HRD.pl

Na polskim rynku domen codziennie dochodzi do rejestracji kilku tysięcy nowych nazw. W hurtowni HRD.pl obsługującej ponad 4000 partnerów w modelu B2B coraz większą grupę nowych rejestracji stanowią domeny premium. Często o tym, że domena jest nazwą premium dowiadujemy się w momencie jej rejestracji. Jak odróżnić domenę "zwykłą" od tej premium?

 

Domeny internetowe klasy premium

Domeny premium są to interesujące, często generyczne nazwy domen dostępne w Rejestrze w cenie indywidualnej, niestandardowej. Czy oznacza to, że są droższe od innych nazw? Zdecydowanie tak. Cena zakupu, czasami również odnowienia, takiej domeny jest dyktowana przez Rejestr. W znakomitej większości przypadków marża narzucana przez Rejestr domeny waha się od 100 do nawet 1000% ceny standardowej.

 

Decyzję o włączeniu nazwy domeny internetowej do puli domen premium Rejestr podejmuje uznaniowo. Jak wygląda ten proces w praktyce?

Za każdym razem Rejestr szacuje potencjalną wartość nazwy domeny. Pod lupą znajdują się najczęściej uznawane za wartościowe krótkie nazwy, na przykład dwu, trzy-literówki, a także nazwy generyczne, słowa kluczowe. Nazwa może być także interesująca dla szerokiego grona odbiorców – wyjaśnia Anna Szulkowska z HRD.pl

 

Zakłada się, że domeny premium powinny skutecznie trafiać do grup docelowych, zwiększać ruch na stronie. Domeny premium są również bardzo dobre do prowadzenia przekazów ustnych w działaniach marketingowych. Krótka i zapadająca w pamięć nazwa poparta działaniami marketingowymi ułatwia kierowanie potencjalnych użytkowników na stronę. Ostatecznie nazwa wysokiej jakości może mieć znaczący wpływ na funkcjonowanie firmy.

Domeny premium w HRD.pl

W hurtowni domen HRD.pl dostępne są obecnie dwa typy domen premium

I. Nazwy domen premium oferowane przez Rejestry

Są to wysokiej jakości nazwy domen w różnych rozszerzeniach. Najczęściej wolne domeny premium oferowane bezpośrednio przez Rejestry należą do segmentu nowych domen globalnych – ze względu na dosyć młody wiek tej grupy rozszerzeń, można tam spotkać ciekawe nazwy szacowane przez Rejestr jako premium.

Nazwy premium można zarejestrować w taki sam sposób, jak „zwykłe” nazwy domen. Cena odnowienia, podobnie jak cena zakupu domeny, może być znacznie wyższa od ceny standardowej. Za każdym razem decyzję podejmuje Rejestr, dlatego warto upewnić się, jakie będą koszty utrzymania wybranej nazwy z grupy premium – podkreśla Anna Szulkowska z HRD.pl.

II. Nazwy domen premium w rynku wtórnego

Są to nazwy domen, które zostały już zarejestrowane, następnie obecny właściciel oferuje je do sprzedaży. Taka sprzedaż odbywa się zazwyczaj po otrzymaniu informacji zwrotnej od Abonenta o zainteresowaniu odsprzedażą domeny. Jako rejestr nie pobieramy żadnych prowizji za udostępnianie takiej informacji Abonentowi – podkreśla Anna Szulkowska z HRD.pl.

 

Domeny premium na rynku wtórnym są ogólnodostępne we wszystkich popularnych rozszerzeniach najwyższego poziomu, w tym .COM, .NET i różnych domen krajowych np. .pl, .de. Na rynku wtórnym domeny premium mają wysoką cenę początkową, ale odnawiają się po tej samej cenie, co zwykłe nazwy domen.

Pełna lista nazw domen w ofercie HRD.pl znajduje się pod adresem: https://www.hrd.pl/cennik/

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 7 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca