Wywrota

Czy zabieg laserem frakcyjnym jest bolesny?

Odmładzanie ciała laserem frakcyjnym, jest bardzo popularnym zabiegiem przede wszystkim wśród kobiet. Mimo dużego zainteresowania nie do końca klienci są świadomi przebiegu oraz wskazań. Najczęstszym pytaniem, które pojawia się przed zabiegiem to to o natężenie bólu. Czy są stosowane środki znieczulające? A może ból jest na tyle niski, że nie ma takiej potrzeby? Jak działa laser i kto może przystąpić do zabiegu z jego wykorzystaniem?

Jak wygląda zabieg laserem frakcyjnym?

Laser frakcyjny jest nowoczesną i skuteczną metodą na poprawiane wyglądu skóry. Działa na przebarwienia, zmarszczki, a także blizny. Dzięki energii o odpowiedniej długości fal, którą emituje laser, woda w tkankach skórnych zostaje na tyle podgrzana, że wydzielane przez nią ciepło, powoduje mikrouszkodzenia oraz przerwanie skóry.

Otoczone przez zdrowy naskórek mikrouszkodzenia są przez to zmuszane do szybkiej regeneracji i zagojenia blizn. Efekt zabiegu jest widoczny po upłynięciu od kilkunastu tygodni do nawet trzech miesięcy. Przez ten czas skóra się odnawia, łuszczy oraz regeneruje.

Jakie są wskazania i przeciwwskazania do zabiegu?

Zabieg laserem frakcyjnym poleca się osobom z przebarwieniami, bliznami, rozstępami, zmarszczkami, a także skórze mało sprężystej i pozbawionej gęstości. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, opalanie na słońcu i stosowanie samoopalacza mniej niż 2 tygodnie przed zabiegiem, przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi, spożywanie alkoholu, padaczka, nowotwory, cukrzyca, rozrusznik serca, a także bielactwo lub łuszczyca w miejscu zabiegu. Nie należy również przyjmować 2 tygodnie przed zabiegiem witamin, takich jak A i beta-karoten, gdyż zwiększa to możliwość powstawania przebarwień.

Jak wygląda zabieg i czy jest bolesny?

Należy mieć na uwadze, że zabieg z wykorzystaniem urządzenia jakim jest laser frakcyjny, nie jest jednorazowy. Aby osiągnąć pożądane efekty wymaga zastosowania całej serii w gabinecie. Ilość zabiegów zależna jest od miejsca i problemu z jakim zmaga się pacjent. Przykładowo wygładzenie zmarszczek jest przewidziane na 3-5 zabiegów, a rozstępy na minimum pięć.

Przystępując do zabiegu, skóra zostaje dezynfekowana i oczyszczona. Następnie wykonuje się zabieg i nakłada maskę kojącą. Czas trwania to od 30 minut do godziny, chyba, że powierzchnia na której wykonywany jest zabieg jest znacząco większa. Bolesność oceniana jest ze względu na osobisty jego próg, dla jednych może być bardzo bolesny dla innych będzie tylko odczuwalny. Jednak zawsze stosuje się maść lub krem znieczulające. Po zabiegu odczuwalny dyskomfort trwa około cztery godziny.

Czy zabieg powoduje skutki uboczne?

Mimo odczuwalnego bólu podczas zabiegu, laser frakcyjny jest bezpieczny. Po zabiegu mogą pojawić się zaczerwienienia, opuchlizna, podkrwienie lub chwilowe przebarwienie skóry. Bardzo rzadko dochodzi do infekcji takiej jak opryszczka, zakażenia bakteryjnego lub bliznowców i blizn zanikowych. Jeśli pacjent ma problemy z odpornością lub skłonnością do tych schorzeń powinien powiadomić przed zabiegiem swojego lekarza.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Kasia
Kasia 8 lutego 2020, 18:38
Laserowe usuwanie zmarszczek jest coraz bardziej popularne. Taka technologia pozwala uzyskać fajne efekty, o czym piszą tu zmarszczkimimiczne.pl/laserowe-usuwanie-zmarszczek… Ciekawe jaki jeszcze potencjał drzemie w tej metodzie leczenia?
źródło: 777
przysłano: 28 pazdziernika 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca