Wywrota

Okna PCV - inwestycja w komfort domowników

Nowe okna to sposób na podniesienie komfortu życia, ale także opłacalna inwestycja. Dzięki nim ogranicza się wydatki ponoszone na ogrzewanie, poprawiając warunki termiczne i akustyczne w swoich wnętrzach. Szczególnym zainteresowaniem współczesnych inwestorów cieszą się okna PCV. Na znaczeniu zyskują jednak także profile z aluminium.

Jak się zmieniały okna PCV?

Lista zalet nowoczesnej stolarki okiennej jest długa. Produkowane obecnie okna PCV są o wiele bardziej innowacyjne od tych sprzedawanych jeszcze dziesięć czy dwadzieścia lat temu. Wpływają na to z jednej strony lepsze materiały, a z drugiej bardziej zaawansowane technologie produkcji. W przeciwieństwie do poprzedników sprzed lat, dzisiejsze okna PCV nie żółkną pod wpływem działania promieni słonecznych. Znacznie dłużej zachowują swoje walory estetyczne. Poza tym upływowi czasu opierają się także pod względem szczelności.

Nowoczesne metody produkcji pozwalają stworzyć wytrzymalsze ramy oraz okucia, przystosowane do częstego otwierania oraz zamykania skrzydła. Producenci inwestują w analizy, a następnie na podstawie ich wyników dopracowują profile.

- Naszym klientom oferujemy okna PCV wyposażone w kilka komór. Zwiększona liczba przegród przekłada się na poprawę izolacji cieplnej - podkreśla konsultant firmy Hensfort. Producent okien PCV oraz profili aluminiowych rozwija swój asortyment, włączając do niego modele dopasowane do różnych konsumenckich potrzeb.

Nowe okna PCV to cieplejsze wnętrze

Współczynnik izolacji termicznej to zasadnicze kryterium, jakie należy brać pod uwagę podczas zakupu każdego okna PCV. Przeciętny konsument dostrzega potrzebę inwestowania w ciepłe profile. A najlepiej także w nowoczesne szyby, wpuszczające do wnętrza większą ilość energii słonecznej. Nie wszyscy klienci zdają sobie jednak sprawę z zalet, wynikających z dopasowania okna PCV do konkretnego pomieszczenia. I bynajmniej nie chodzi tu wyłącznie o względy estetyczne, ale przede wszystkim takie kwestie, jak sposób wykorzystywania wnętrza czy jego położenie względem kierunków geograficznych. Większe przeszklenia sprawdzają się przykładowo nie tylko w salonie, ale także w domowym gabinecie czy warsztacie. Naturalne światło bardzo się w tych pomieszczeniach przydaje. Nie trzeba bowiem tak często korzystać tam ze sztucznego oświetlenia. Z kolei okna PCV skierowane na północ nie powinny być zbyt duże. Ograniczone ilość promieni słonecznych sprawia, że trudno będzie dogrzać takie wnętrze naturalną energią.

Cisza i komfort akustyczny

Poza opisanym powyżej współczynnikiem izolacyjności cieplnej, coraz częściej zwraca się uwagę na inną zaletę okna PCV. A mianowicie zapewnianą przez nie ciszę. Stolarka okienna z górnej półki odmienia codzienność mieszkańców dużych miast. O współczynniku izolacyjności akustycznej słyszeli też zapewne ci, których domy znajdują się w niewielkiej odległości od autostrad i innych często używanych dróg. Choć to spaliny i smog uznawane są za najpoważniejsze następstwa postępu technologicznego, nie należy bagatelizować niekorzystnego wpływu hałasu na zdrowie człowieka. Nadmiar bodźców towarzyszy mu na ogół przez większość dnia. Tym bardziej należy dążyć do stworzenia w domu komfortowej strefy ciszy. Nowoczesne okna PCV to w tym kontekście podstawa. Pomagają mieszkańcom centralnych dzielnic dużych aglomeracji, ale także właścicielom budynków, zlokalizowanych w pobliżu trakcji kolejowych czy portów lotniczych. Dobrej jakości stolarka okienna pozwala ograniczyć hałas w domu. A cisza wychodzi człowiekowi na zdrowie, to ona towarzyszyła mu przez tysiące lat.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 8 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca