Wywrota

Randkowanie online sposobem na życie

Choć stały się już bardzo popularne i powstaje ich coraz więcej, to portale randkowe wciąż są uważane za miejsca gdzie spotykają się wyłącznie samotne osoby albo poszukiwacze przygód na jedną noc. Tymczasem serwisy do randek online łączą nie tylko samotne serca… Toczą się tam towarzyskie dyskusje, a nawiązane relacje z czasem ewoluują w długoletnie przyjaźnie. Wystarczy tylko jeden click.

Epidemia samotności

W Polsce istnieje 5 milionów jednoosobowych gospodarstw domowych, a ich liczba szybko wzrasta. Na razie jest to co czwarte gospodarstwo. Według statystyk, w 2035 roku, będzie to już co trzecie. Specjaliści wypowiadają się, że samotność jest dżumą współczesności. Dane GUS mówią o tym, że w kraju nad Wisłą single stanowią 26% społeczeństwa. Deklarujący życie w pojedynkę to głównie osoby po 30 roku życia.

Osamotnienie czy nowy trend?

Nie każdy młody singiel zmaga się z samotnością. Ta nierzadko objawia się u niego epizodycznie. Aż 66% Polaków nie ma nic przeciwko, aby młodzi ludzie odkładali decyzję o założeniu rodziny, a 59% mieszkańców Polski do 34 roku życia nadal nie nosi obrączki na palcu. W dzisiejszych czasach większą uwagę poświęca się rozwojowi zawodowemu i osobistemu. W erze niemal nieograniczonych możliwości jakie daje Wspólnota Europejska i otwarciu granic, młodzi coraz częściej podróżują i pomieszkują za granicą. Starają się czerpać życie pełną piersią, odkładając decyzję o poważnym związku na później.

Portale randkowe (nie) tylko dla samotnych

Mogłoby się wydawać, że w tak zabieganym, skoncentrowanym na pracy świecie, serwisy randkowe są wybawieniem dla osamotnionych singli i podstarzałych panien, marzących o założeniu rodziny. Nic bardziej mylnego. W czasach, kiedy dostęp do internetu nie stanowi żadnego problemu i w sieci są już prawie wszyscy, portale randkowe są pośrednikiem w nawiązywaniu nowych relacji. Można poznać tam miłość życia, ale równie często na stronach przeznaczonych do randkowania znajdziemy anonse osób szukających partnera na wesele, towarzysza do wspólnej wyprawy w góry, przyjaciela, kochanka na jedną czy kilka niezobowiązujących nocy… Można by wymieniać w nieskończoność. Kiedyś portale randkowe kojarzone były z desperacją, dziś są świadomym wyborem tysięcy singli z całego kraju.

Czego nowoczesny singiel szuka na portalu randkowym?

Ci, dla których miłość to przeżytek najczęściej oczekują trwałej przyjaźni i namiętnego romansu. Serwisy randkowe idealnie sprawdzają się do tego celu. O ile na portalach społecznościowych można znaleźć grupy, w których udzielają się okoliczni single, to strony stworzone do randkowania są pod tym kątem dużo lepiej zorganizowane. Aby założyć konto na jednym z nich, trzeba spełnić określone wymagania i wypełnić kwestionariusz osobowy. Następnie przechodzimy do kreowania własnego profilu. To właśnie tam można umieścić najważniejsze informacje o sobie, zdjęcia oraz preferencje dotyczące relacji. Czy interesuje nas stały związek, przelotny romans czy przyjaźń. Serwis randkowy wygrywa z portalami społecznościowymi również dlatego, że gwarantuje swoim użytkownikom większe bezpieczeństwo. Moderatorzy na bieżąco sprawdzają, czy nie dochodzi do nadużyć, a każdą nieprzyjemną czy naruszającą regulamin konwersacje można zgłaszać do administratorów.

Single, którzy marzą o przelotnym romansie mogą skorzystać z dedykowanych flirtowi portali. Obecnie w sieci znajdziemy mnóstwo najróżniejszych stron skupionych na określonej grupie, od serwisów randkowych dla młodzieży przez strony dla seniorów, katolików, rolników po portale randkowe dla gejów i lesbijek.

Bezpieczeństwo to podstawa

Rosnąca popularność stron do randkowania online sprawiła, że coraz więcej hakerów czai się na wartościowe, wrażliwe dane użytkowników portali randkowych. Ich użytkownicy zawsze powinni zachowywać czujność, szczególnie jeśli korzystają z płatnych serwisów. Te na ogół wymagają płatności online. Większość ze znanych portali bardzo dba o bezpieczeństwo, nie mniej jednak, dobrze jest zastanowić się kilka razy, nim wybierzemy nasz docelowy portal. W dokonaniu wyboru nieocenione okażą się porównywarki serwisów randkowych i opinie randkowiczów.
 


źródło: 777
przysłano: 13 listopada 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca