Wywrota

Koncerty hip-hopu na które warto się wybrać – zobacz nasze propozycje

Nowa fala polskiego rapu to już kilkanaście nazwisk, które warto znać. Zobacz najciekawsze koncerty hip-hop na grudzień i styczeń!

Na polskiej scenie rapowej łatwo stracić orientację, bo wciąż przybywa świeżych i zaskakujących zjawisk. Kiedyś debiutantami byli Fisz, O.S.T.R. I L.U.C. Dziś to już nestorzy, a miano nowicjuszy należy się kolejnemu pokoleniu raperów. Wystarczy zerknąć na kalendarz koncertów: https://www.biletomat.pl/koncerty/

by przekonać się, że większość z aktywnych obecnie wykonawców to nazwiska, o których jeszcze kilka lat temu nie było głośno. Być może któryś z nich to nowy Fisz lub kolejny Kaliber 44? Zimowe koncerty pozwolą się przekonać!

Malik Montana na koncercie hip-hopowym w styczniu

Muzyka rapera Malika Montany nie jest dla każdego, ale jego fani przekonują, że za wulgarnymi tekstami kryje się humor i wdzięk. Można sprawdzić samemu, czy rzeczywiście tak jest, na koncercie 5 stycznia w toruńskim klubie Moon. Ci, którzy już nie mają wątpliwości, że Malik Montana ma talent, mogą zainwestować w bilet VIP na grudniowy koncert hip-hopowy artysty, by móc spotkać go na żywo. Intrygować może sama historia tego polsko-afgańskiego artysty z greckimi korzeniami, który całe życie mieszkał w Hamburgu. Później przeniósł się do Polski, bo, jak twierdzi, to tu najbardziej mu się podoba. Zaczął też nagrywać w języku Szopena, choć z nietypowym akcentem będącym wynikiem skomplikowanej życiowej drogi. Popularny jest zaledwie od około dwóch lat, ale w tym czasie zdążył nagrać już 5 płyt.

koncert_hip-hop2.jpg

Zaletą dużej ilości nowych nazwisk na polskiej scenie rapowej jest to, że można wybierać z dziesiątek hip-hopowych koncertów na styczeń i grudzień. I to nawet w mniejszych miejscowościach. Przykładem może być II Mazowiecka Scena Rapowa, czyli impreza, która odbędzie się 6 grudnia w Hali Znicz. To okazja do zobaczenia takich wykonawców jak Kękę, Słoń czy Jeden. Ci znani są raczej z refleksyjnych tekstów komentujących współczesną rzeczywistość.

Inne rapowe koncerty na grudzień i styczeń

Podobna impreza przekrojowa odbędzie się 15 grudnia w Łodzi. Illegal Noise miał już kilka edycji. To próba zestawienia i zaprezentowania różnorodnych trendów w nowoczesnym rapie i zestawienia artystów najnowszego pokolenia. Wśród hip-hopowych koncertów w grudniu i styczniu z tej serii warto wymienić ten, który odbędzie się 15 grudnia w klubie Wytwórnia w Łodzi. To kolejna okazja do zobaczenia na żywo Malika Montany i Kękę, którzy pojawili się już przy okazji pruszkowskich i toruńskich koncertów hip-hopowych na grudzień i styczeń 2019/2020. Ich skład będzie wzmocniony o nie mniej oryginalnego Palucha, Sariusa, Solara czy Żabsona. Kękę będzie też można zobaczyć na solowym koncercie hip-hopowym 21 grudnia w klubie muzycznym Trójka we Wrześni. Jak widać, jest to jeden z najaktywniej koncertujących raperów w Polsce, i to nie tylko, jeśli chodzi o młode pokolenie. Z pewnością w przyszłym roku odwiedzi też kolejne polskie miasta.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 1 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca