Wywrota

Jakie gry planszowe warto kupić?

Mimo szybkiego rozwoju technologicznego, gry planszowe nic nie tracą ze swojej popularności. Świadczy o tym najlepiej rosnąca ich ilość.

Mimo szybkiego rozwoju technologicznego, gry planszowe nic nie tracą ze swojej popularności. Świadczy o tym najlepiej rosnąca ich ilość. Do wyboru są m.in. gry towarzyskie, dla dzieci, edukacyjne, fantasy, karciane itd. Dlatego też każdy może wybrać propozycję odpowiednią dla siebie i zgodną ze swoimi upodobaniami. Jakie gry planszowe warto kupić?

 

Z całą pewnością gry planszowe wpływają pozytywnie na umysł i jego rozwój. Bez większego problemu można wybrać produkt, który poziomem trudności, tematyką czy formułą będzie odpowiadać danej osobie.

 

Po jakie gry planszowe warto sięgnąć?

Istnieje sporo rodzajów gier planszowych. Jednak wybór to w dużej mierze kwestia gustu i osobistych preferencji. Dużą popularnością cieszą się zawsze gry towarzyskie. Są one stworzone z myślą o grze w gronie rodziny czy przyjaciół. Ciekawie prezentują się także gry ekonomiczne. To planszówki nastawione na myślenie ekonomiczne. Kluczowe znaczenie ma w tym przypadku rozwój postaci, domu, miasta, firmy itd., a także obracanie pieniędzmi czy innymi środkami. Celem jest odniesienie jak największego sukcesu. Tego typu gry są idealne dla osób, które lubią myśleć czy przepadają za zagadkami.

 

Pod pewnymi względami gry ekonomiczne przypominają planszówki strategiczne. Wymagają one bowiem intensywnego myślenia i umiejętności planowania. Są dość skomplikowane, ale mimo to cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób w różnym wieku.

 

Popularne rodzaje gier planszowych

Od jakiegoś czasu coraz częściej w sklepach znaleźć można historyczne gry planszowe. Ich fabuła czy rozgrywka skupiona jest wokół danego wydarzenia historycznego czy określonej epoki historycznej. Przy okazji gracze mogą więc zapoznać się z dawnym sposobem życia. Takie gry często poruszają temat wojen czy bitew. Są to jednak niekiedy także i gry dla dzieci.

 

Dla osób dorosłych przeznaczone są ponadto gry biznesowe czy RPG i fantasy. Te drugie pozwalają przenieść się w świat magii i czarów. Każda rozgrywka jest w tym przypadku wyjątkowa, niepowtarzalna. Gry przygodowe to z kolei propozycja skierowana przede wszystkim do dzieci. Tego rodzaju gry są na ogół mniej skomplikowane. Polegają na poruszaniu się po planszy na podstawie określonego scenariusza. Dla najmłodszych przeznaczone są także gry edukacyjne. Pozwalają one na zaznajomienie się z wiedzą z różnych dziedzin nauki. Są to często gry karciane czy popularne quizy. Zachęcają one dzieci do nauki i poznawania świata. Wyróżnia się także gry interaktywne. Również i one w dużej mierze skierowane są do najmłodszych graczy. Za sprawą elementów interaktywnych można bowiem wykonywać różnego rodzaju polecenia. Jest to niezwykle istotne w przypadku małych dzieci.

 

Przy zakupie gier planszowych warto wziąć pod uwagę swoje potrzeby, gusta i oczekiwania. Nie bez znaczenia jest ponadto wiek graczy, zwłaszcza jeśli w ich gronie znajdują się także dzieci.

 

Warto poznać również ranking gier planszowych, który pomoże podjąć ostateczną decyzję zakupową na podstawie opinii innych posiadaczy danego modelu.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
Iwonka
Iwonka 9 grudnia 2019, 21:43
Tytułów ciekawych gier jest całe mnóstwo. Z rodzeństwem obecnie gramy w Lombard. Życie pod zastaw, gra jest stylizowana serialem o tym samym tytule. Tak jak w prawdziwym lombardzie można kupować i zastawiać przedmioty. Najważniejsze, by mieć z tego jak największy zysk i przypodobać się panu Kazimierzowi :)
źródło: 777
przysłano: 3 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca