Wywrota

Kino domowe - zrób to sam

Kino domowe to wynalazek współczesny. Pod tym pojęciem rozumiemy najczęściej sprzęt audio-video, umożliwiający oglądanie filmów w świetnej jakości obrazu i dźwięku. Często jednak sama technologia nie wystarcza, aby do domu przenieść magię sali kinowej. Warto zadbać o kilka istotnych szczegółów, które zadowolą każdego miłośnika sztuki filmowej.

Odpowiedni obraz

Nawet najlepszy film, oglądany w kiepskiej rozdzielczości, nie zachwyci. Warto więc zadbać o jakość obrazu. Można to zrobić na kilka sposobów, my podamy wam dwa najpopularniejsze. Pierwszym z nich jest telewizor. W tym zakresie nie warto oszczędzać. Markowy odbiornik, o jakości obrazu 4K, w którego zakupie pomoże szybka pożyczka, to absolutna konieczność. Pamiętajcie także o przekątnej ekranu, aby dostosować ją do wielkości pomieszczenia, a konkretnie odległości od telewizora do miejsca, w którym najczęściej siedzicie.

Innym rozwiązaniem jest projektor multimedialny. Tu również liczy się jakość, dlatego też na wstępie warto skreślić modele tanie, służące jedynie do wyświetlania prezentacji multimedialnych. Aby uzyskać pożądaną rozdzielczość, kierujcie swoją uwagę w stronę projektorów rekomendowanych przez sprzedawców i kinomaniaków. Pamiętajcie o zakupie dodatkowego ekranu lub pomalowaniu na biało ściany, na której będzie wyświetlany obraz.

Dźwięk przestrzenny

Kolejnym aspektem jest dźwięk. Przygotowując domowe, kino warto wyposażyć się w wysokiej jakości sprzęt multimedialny, który połączony z telewizorem lub projektorem zapewni wam niesamowite doznania podczas oglądania ulubionych produkcji. Pomyślcie o gotowych zestawach, dostępnych w prawie każdym sklepie RTV. W zależności od wybranej wersji otrzymacie komplet kilku głośników oraz amplituner, do regulacji dźwięku i podłączenia zewnętrznego odtwarzacza.

Ważne jest, aby głośniki rozmieścić zgodnie z instrukcją producenta. Najczęściej w zestawie znajdują się dwa głośniki przednie, głośnik centralny oraz dwa głośniki typu surround. Ich prawidłowe podłączenie do amplitunera gwarantuje przestrzenny dźwięk, który znacząco poprawi odbiór oglądanych filmów. Wysokiej jakości zestaw głośników to wydatek kilku tysięcy złotych, który pomoże wam sfinansować szybka pożyczka. Warto jednak zainwestować te pieniądze, aby zyskać krystaliczną jakość dźwięku, co docenicie już podczas pierwszego seansu.

Pomieszczenie

Istotne jest także pomieszczenie, w którym chcecie oglądać filmy. Jeśli macie taką możliwość, przeznaczcie na kino jeden pokój. Wówczas łatwiej będzie go urządzić tak, aby spełniał oczekiwania prawdziwego kinomaniaka. Niezwykle istotne jest wygłuszenie ścian, które pozwoli na ograniczenie wydostawania się dźwięków na zewnątrz. Dzięki specjalnym matom, w których zakupie pomoże wam szybka pożyczka, możecie znacząco podnieść poziom głośności, nie przeszkadzając pozostałym domownikom.

Warto także zadbać o odpowiednie pomalowanie ścian. Kolor biały w miejscu wyświetlania obrazu jest koniecznością, chyba że zastosujecie opuszczany ekran. Równie ważne są fotele. Wyposażcie pomieszczenie w wygodne siedziska z oparciem, które zapewnią wam właściwy komfort podczas każdego seansu.

Domowe kino to idealny pomysł dla każdego miłośnika sztuki filmowej. Dzięki kilku prostym zabiegom oraz zakupie niezbędnego sprzętu można w warunkach domowych, stworzyć namiastkę atmosfery prawdziwej sali kinowej. Warto jedynie pamiętać, aby decydować się na urządzenia markowe, zapewniające najwyższą jakość obrazu i dźwięku.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 20 grudnia 2019 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca