Wywrota

Meute Trasa Koncertowa 2020 w Polsce!

Meute to jedenastoosobowy zespół techno-marszowy z Hamburga. Zespół zmienia aranżacje techno, house'u i deep house'u znanych DJ'ów i wdraża elektroniczne bity na instrumenty orkiestry dętej. Meute dotychczas koncertował na trzech kontynentach, w Europie, Ameryce, Afryce (południowej) i występował w różnych miejscach, od ulic po festiwale muzyczne i klasyczne sale koncertowe.

Biografia

Meute został założony przez trębacza Thomasa Burhorna w Hamburgu w 2015 roku. Ich przełomowy moment przypada na początek 2016 roku, ponieważ ich aranżacja utworu "Rej" stała się hitem w mediach społecznościowych. W ciągu tygodnia ich utwór został obejrzany na YouTubie ponad 400 000 razy.
Po wydaniu debiutanckiego albumu "Tumult" w połowie 2017 roku, klubowe trasy koncertowe poprzedziły występy w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Francji i Luksemburgu. W pierwszych dwóch latach zespół zagrał ponad 150 koncertów. W 2018 roku Meute wziął udział w festiwalach ESNS i SXSW i był jednym z najczęściej rezerwowanych zespołów festiwalowych w Europie.

W czerwcu 2018 roku zespół zyskał międzynarodową sławę za występy w Berlinie, kiedy to zagrali utwór zespołu Disclosure - You & Me. Od kwietnia 2019 roku teledysk na YouTube uzbierał 26 milionów odsłon i jest jak dotąd najbardziej udanym singlem zespołu. W październiku 2019 roku Meute wydali swój pierwszy koncertowy album Live In Paris, który został nagrany w Le Trianon w Paryżu w marcu 2019 roku i składa się z 14 wcześniej wydanych utworów (w formie singli lub na płycie) oraz trzech wcześniej niepublikowanych utworów.

Styl

Muzyka Meute oparta jest na hitach Techno, House'a i Deep House'a. Swoje okładki lub aranżacje nazywają "przeróbkami". Utwory te są rearanżowane przez hamburskich muzyków i dostosowane do instrumentów zespołu. Dzięki połączeniu techno i akustycznych instrumentów zespół marszowy Meute uwidacznia muzykę elektroniczną i łączy te dwa niemieckie style muzyczne. Hipnotyczna monotonia muzyki elektronicznej zostaje zachowana, ale sterylne dźwięki z maszyny są zastępowane przez cieplej brzmiące instrumenty dęte.

Ich muzyka została doceniona do tego stopnia, że twórcy utworów, którymi aranżacjami się zajmują, również zaczynają się angażować. Stephan Bodzin zremiksował swoją reinterpretację, a Laurent Garnier zaprosił zespół na jeden ze swoich koncertów DJ-owskich. Na owym koncercie zespół zyskał reputację i ludzie docenili ich energię, którą prezentują na scenie. Dzięki temu aktualnie wyprzedają swoje własne występy podczas trasy koncertowej po kraju i stają się pierwszym wyborem, który znajduje się na wielu festiwalowych listach życzeń. Bez elektroniki mogą grać dosłownie wszędzie.

Zbliżająca się trasa koncertowa w Polsce.

W kwietniu Meute po raz drugi odwiedzi nasz kraj, aby wprowadzić nas w niepowtarzalny klimat jaki towarzyszy ich występom. Zagrają oni w 4 miastach, a jest to kolejno: Poznań (20.04), Gdańsk (23.04), Kraków (24.04) i Warszawa (25.04). Bilety na Koncerty można kupić na Going.


Link do wydarzeń -> Meute


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 10 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca