Wywrota

Czy księżyc ma wpływ na człowieka? Fakty i mity

Ciała niebieskie są tym, co od tysiącleci fascynuje ludzi. Wpływ księżyca na człowieka jest regularnie badany, a temat ten jest tak skomplikowany, że powstało wokół niego bardzo wiele mitów i nieporozumień. Z jednej strony jest wielu entuzjastów, którzy twierdzą, że ciała niebieskie mają ogromny wpływ na to, co dzieje się na ziemi, podczas gdy inni podchodzą do tego sceptycznie.

Ciała niebieskie są tym, co od tysiącleci fascynuje ludzi. Wpływ księżyca na człowieka jest regularnie badany, a temat ten jest tak skomplikowany, że powstało wokół niego bardzo wiele mitów i nieporozumień. Z jednej strony jest wielu entuzjastów, którzy twierdzą, że ciała niebieskie mają ogromny wpływ na to, co dzieje się na ziemi, podczas gdy inni podchodzą do tego sceptycznie. Naukowcy opracowali jednak pewien konsensus i choć badania w tym zakresie są nadal prowadzone, a niewiadomych jest o wiele więcej, niż tego, co dotychczas udało się ustalić, to bardzo wiele obserwacji zostało już dobrze opisanych. Ponadto określono pewne prawidła, którymi charakteryzuje się obecność ciał niebieskich, takich jak księżyca na to, co dzieje się na ziemi oraz na to, co dzieje się z organizmem człowieka. Na kanwie takich opracowań powstał ekologiczny poradnik księżycowy, a wielu tradycjonalistów, jeśli chodzi o uprawę roślin, stosuje się do zasad, które są zdefiniowane w aspekcie wpływu księżyca na rośliny. Między innymi sklep BioBabalscy, które oferuje ekologiczne produkty, ma w swojej ofercie asortyment najwyższej jakości, który jest uprawiany w imię tych zasad.

Jaki jest wpływ księżyca na człowieka?

 

Jak się okazuje, księżyc ma dość znaczący wpływ na ziemską grawitację. Najbardziej spektakularnym efektem jego działania są ruchy ogromnych mas wód w morzach i oceanach. Ma on jednak także bezpośredni wpływ na organizm człowieka. Naukowcy i lekarze zauważyli, że w dniu nowiu organizm ludzki ma nieco wyższe zdolności do regeneracji, a także jest sprawniejszy fizycznie. Spowodowane jest to intensywniejszą pracą narządów wewnętrznych i pewnym rodzajem pobudzenia. Nie są to efekty bardzo spektakularne, ale na tyle zauważalne, że warto je odnotować. Niektóre obserwacje wskazały, że rany w czasie nowiu goją się o około 20% szybciej niż w innych dniach miesiąca księżycowego. Kiedyś funkcjonowało nawet przeświadczenie, które do dzisiaj jest praktykowane w niektórych miejscach globu, że ze względów prewencyjnych poważne operacje najlepiej wykonywać właśnie w nowiu, gdyż organizm ma wtedy najwięcej sił witalnych. Wpływ księżyca na człowieka, jak widać może być dość istotny. Ta obserwacja doprowadziła też do powstania koncepcji, jaką jest ekologiczny poradnik księżycowy, która wyszczególnia poszczególne okresy miesiąca kalendarzowego, w którym rośliny zachowują się specyficznie. Dzięki temu można osiągnąć optymalny wzrost roślin, takich jak te, które sprzedaje sklep BioBabalscy. Jest to jednak dość skomplikowany temat.

Każdy okres miesiąca księżycowego sprzyja innym rodzajom aktywności. Ekologiczny poradnik księżycowy opisuje, w jakim okresie rośliny optymalnie rosną, kiedy najlepiej je posiać, a te, które tego wymagają, kiedy można przesadzić. Ponadto wyszczególnione są optymalne okresy, kiedy warto zbierać plony, aby jak najdłużej zachowały świeżość. Sklep BioBabalscy oferuje wiele książek i artykułów, które są związane z ekologią, w których takie aspekty zostały dobre opisane. Z pewnością warto się tym zainteresować i sprawdzić, jak sprawdza się to w praktyce.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 21 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca