Wywrota

Dlaczego warto mieć w domu zwierzę

Większość dzieci marzy o tym, by mieć w domu zwierzątko. Rodzice często ulegają namowom swych pociech. Posiadanie zwierzęcia domowego ma wiele zalet.

Obecność zwierzęcia relaksuje

Już samo przebywanie z pupilem, patrzenie na niego sprawia, że nasz organizm wytwarza hormony szczęścia. Przytulanie zwierzęcia, głaskanie jego miękkiej sierści doskonale odpręża, działa na człowieka kojąco, obniża ciśnienie krwi, pomaga się odstresować po ciężkim dniu.

Zwierzęta wpływają pozytywnie na dzieci

Dzieci, które mieszkają ze zwierzęciem pod jednym dachem, uczą się wielu wartości takich, jak odpowiedzialność, obowiązkowość, miłość do zwierząt. Dzieci stają się bardziej wrażliwe, empatyczne, skłonne do poświęceń.

Zwierzę to przyjaciel człowieka

Zarówno dzieci, jak i dorośli zyskują prawdziwego przyjaciela. Zwierzęta pomagają przezwyciężyć uczucie samotności. Zwierzę dotrzyma towarzystwa. Z tego powodu na zwierzęta decyduje się wiele osób starszych.

Jakie zwierzę wybrać?

Wybór zwierzęcia zależy od harmonogramu i stylu życia całej rodziny. Do domu, w którym przez cały dzień nikt z domowników nie przebywa najlepiej wybrać rybki, chomika lub ptaka. Wprawdzie kontakt człowieka z chomikiem nigdy nie będzie taki sam, jak kontakt z psem czy kotem, ale dzieci nawet przy takim zwierzęciu uczą się odpowiedzialności.

Posiadanie psa to obowiązek wychodzenia na spacery. A ruch na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na nasze zdrowie, samopoczucie, dotlenia organizm, poprawia humor. To wspaniała okazja do rodzinnych spacerów i do zabaw na świeżym powietrzu. Pies to również wspaniały obrońca. Przyjmując pod swój dach psa wybieramy zwierzę, które będzie nas kochać bezwarunkowo i da właścicielowi poczucie bezpieczeństwa i bliskości.

Zwierzę to nie zabawka

Pamiętajmy, że zwierzę to członek rodziny, który podobnie jak inni domownicy zasługuje na dobre jedzenie, opiekę, na dobre warunki, na miłość i na szczęśliwe życie. Nie jest zabawką, którą można odstawić w kąt, gdy się znudzi.

Każdemu zwierzęciu zamieszkującemu nasz dom należy zapewnić odpowiednie warunki. Pupil musi mieć wydzieloną swoją własną przestrzeń. Pies czy kot – legowisko, a chomik klatkę.

Właściciel zwierzęcia musi go karmić, zapewnić mu codzienną porcję ruchu, w przypadku choroby zabrać do weterynarza. Zanim przyjmiemy zwierzę pod swój dach należy odwiedzić sklep zoologiczny i skompletować wyprawkę. Problemem mogą okazać się wyjazdy. Wtedy należy zapewnić pupilowi opiekę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 28 stycznia 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca