Wywrota

Lokalizowanie telefonu - wszystko co musicie o tym wiedzieć

Rozwój technologiczny pozwolił nam zainteresować się takimi rzeczami, których do tej pory byśmy się na rynku nie spodziewali. Dzięki nieustannie zmieniającemu się światowi w Internecie możemy np. zlokalizować czyjś telefon bez wychodzenia z domu. Lokalizacja dla wielu osób nadal jest zupełnie nową opcją, dlatego uporządkujmy wszystkie informacje, które dotyczą lokalizowania telefonu. Jak można to zrobić? Po co w ogóle się na to decydować? I najważniejsze – czy lokalizowanie telefonu po numerze telefonu jest możliwe? A jeśli tak, to na jaką stronę warto się zdecydować?

 

Czym jest lokalizowanie telefonu?

To nic innego jak wykorzystanie informacji, które pochodzą z GPS, nadajników BTS oraz IP łącza internetowego w przypadku, kiedy telefon znajdzie się w pobliżu sieci WiFi. Użytkownik numeru, który jest namierzany, nie jest o tym informowany. My z kolei dostajemy wszystkie najważniejsze informacje, które dotyczą logowań telefonu. Wszystko podane jest na tacy – na mapach, z niezwykłą precyzją. Praktycznie co do 1 metra. Bardzo fajna możliwość, prawda? Przyda się w kilku określonych sytuacjach. W dodatku aplikacja, o której opowiemy poniżej, ma dodatkowe funkcje, które na pewno przydadzą się użytkownikom. Aplikacja pozwala również na pobranie SMS-ów i połączeń. Zarówno tych wychodzących, jak i przychodzących. Do wszystkich w szybki sposób mamy dostęp w panelu, z którym parujemy aplikację. Fajnie, prawda?

 

Czy można namierzać telefon po numerze?

Wiele osób zastanawia się jak zlokalizować telefon i czy można to zrobić za pomocą numeru telefonu. Być może niektórzy będą zdziwieni – niestety, nie ma takiej możliwości. To znaczy jest, ale zarezerwowana dla policji i służb specjalnych. Zwykły Kowalski nie będzie miał takiej możliwości i wszyscy, którzy w taki sposób reklamują się w Internecie, próbują wyłudzić od nas pieniądze. Dlatego lepiej unikajmy witryn, które proponują nam takie rozwiązania. Jedyną możliwością lokalizowania telefonu jest zainstalowanie specjalnej aplikacji na urządzeniu, dzięki której wszystkie najważniejsze informacje będą trafiały do dedykowanego panelu. Niektóre strony dają nam dodatkowe możliwości np. ściąganie listy połączeń czy SMS-ów. Takie rozwiązania proponowane są na przykład na i-mobi.pl

Kto decyduje się na lokalizację?

Jest mnóstwo możliwości. Na lokalizację decydują się zazdrośni mężowie i zazdrosne żony. Robią to również pracodawcy, którzy chcą sprawdzić czy ich pracodawcy znajdują się dokładnie tam, gdzie powinni i czy swojego telefonu służbowego nie wykorzystują tak, jak prywatnego - do dzwonienia gdzie popadnie i SMS-owania w trakcie godzin pracy.
Najczęściej jednak po lokalizację telefonu sięgają zaniepokojeni rodzice, którzy chcą wiedzieć, gdzie są ich dzieci, z kim rozmawiają i czy nie robią czegoś głupiego. Chcą mieć pewność, że ich pociechy trafiły bezpiecznie do szkoły i ze szkoły do domu. Nie ma się co dziwić – w końcu dla wielu dzieci są oczkiem w głowie.
Spotykaliśmy się już z takimi powodami jak chęć kontroli nad osobami starszymi, które często gdzieś wychodzą, a ich schorzenia powodują, że zapominają, gdzie są i nie pamiętają drogi do domu. Jak widać – lokalizacja może zabrać od nas sporo stresu, zaoszczędzić niemiłych sytuacji i dać nam poczucie pełnego komfortu.


Jeśli jesteście w którejkolwiek grupie, która potrzebuje skorzystać z lokalizacji, nie wahajcie się – na pewno będziecie zadowoleni z możliwości, które wam da.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 15 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca