Wywrota

Jaki rozmiar powinien mieć Twój materac piankowy?

Materace piankowe to obecnie jedne z najchętniej wybieranych produktów do spania. Dlaczego ich popularność jest tak duża i co przeważa o ich zaletach stosowania? Przede wszystkim wysoka jakość wykonanego wypełnienia. Pianka wysokoelastyczna nie odkształca się i jest zdrowa dla naszego kręgosłupa. A czy wiesz, jaki rozmiar materaca powinieneś wybrać, by spać w komfortowych warunkach? Zobacz propozycje od marki Hilden!

Jeśli do tej pory byłeś przekonany, że wysypiasz się na dobrej jakości materacu, to zajrzyj do oferty najnowszych produktów, by przekonać się, jak bardzo byłeś w błędzie.

Współczesne materace to nie tylko standardowe wyposażenie dla Twojej sypialni. To przede wszystkim produkty, których wypełnienie stanowi idealną podporę dla kręgosłupa i co ważne, jest w pełni bezpieczne także dla alergików. Wystarczy przyjrzeć się jakiemukolwiek materacowi wykonanemu z pianki wysokoleastycznej, by szybko zauważyć, jak elastyczny to produkt.

Samo wypełnienie materaca piankowego to nie wszystko, zwróć również uwagę na rozmiar!

Nic dziwnego, że materace piankowe wykonuje się z różnych materiałów, ale także dopasowując do indywidualnych rozmiarów łóżka. Każdy z nas może mieć inne preferencje względem snu i to właśnie zgodnie z nimi producenci materacy, są gotowi na zamówienia niestandardowe, w których dopasowują wielkość materaca do potrzeb.

Tak czy inaczej, standardowa wielkość materaca dla najmłodszych dzieci to:

  • szerokość 60-70 cm i długości 120-140 cm.

Natomiast dla tych nieco starszych, powinniśmy wybrać materac o wielkości około: 60-70 cm szerokości i długości 180 cm.

Dla młodzieży oraz dorosłych ten materac powinien być:

  • dłuższy o 15-20 cm niż wzrost osoby kupującej,
  • szeroki na 70 cm, w przypadku jednej osoby; i podwojona wartość dla dwóch osób.

Oczywiście, za każdym razem pamiętajmy, że im większy komfort snu i tym samym dużo miejsca do spania, tym lepiej. Więcej miejsca w łóżku, to większa swoboda i wygoda.

Nie bez znaczenia będzie także dobór odpowiedniej wysokości materaca. Jeśli materac będzie zbyt cienki to nie będzie zapewniał odpowiedniego podparcia dla ciała. Dlatego minimalna wysokość materacy w modelach dziecięcych to 10 cm, a w modelach przeznaczonych dla młodzieży i dorosłych: 18-20 cm.

materac-curem-exe-jako-propozycja-dla-szczegolnie-wymagajacych.jpg

Materac CUREM .EXE jako propozycja dla szczególnie wymagających!

Jeśli już wiesz, jaki materac wybrać to warto poświęcić nieco uwagi konkretnemu modelowi. Taki zdaje się być materac piankowy CUREM. EXE. Materac składa się z kilku warstw pianek, z których każda ma inne właściwości.

Pianka Serene odpowiada np. za równomierne podparcie całego ciała śpiącego, ale również przekazuje nadmiar wydzielanego ciepła.

Pianka Fusion, która jest bazą materaca piankowego to odpowiednie podparcie mięśni i kręgosłupa. Ma 7 stref twardości co oznacza, że daje naprawdę wysoką jakość snu. Wart uwagi jest także pokrowiec, który posiada właściwości antybakteryjne.

Wspomniany produkt jest rekomendowany przez zdrowykregoslup.pl

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat materacy piankowych to zajrzyj na ich stronę.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 24 marca 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca