Wywrota

Poznaj wszystkie właściwości okapów kominowych.

Okap to Twój prawdziwy sprzymierzeniec w kuchni. Sukcesywnie usuwa opary powstałe w trakcie gotowania posiłków oraz gwarantuje świeże oraz czyste powietrze. Decydując się na zakup nowego sprzętu w kuchni, dobrze jest poznać jego wszystkie zalety oraz właściwości. Szwedzka marka Electrolux posiada w swojej ofercie serię intuicyjnych okapów kominowych, wyposażonych w nowoczesne technologie. Możesz być pewien, że od samego początku zmienią one Twoje podejście do codziennego gotowania. Okapy kominowe są nowoczesnym, ale równocześnie niezwykle klasycznym rozwiązaniem w dużej i przestrzennej kuchni. Poznaj ich zastosowanie i właściwości.

Hob2Hood® ‒ Twoja sekretna pomoc

Ciągłe sprawdzanie czy temperatura pod przygotowywanym daniem jest odpowiednia doprowadza Cię do granic wytrzymałości? W tej sytuacji jak najszybciej powinieneś poznać technologię Hob2Hood®, w którą zostały wyposażone wybrane modele okapów kominowych marki Electrolux. Na czym polega jej niezwykłość? Hob2Hood® automatycznie steruje działaniem okapu oraz jego oświetleniem. Funkcja Hob2Hood® bezprzewodowo łączy płytę grzejną z okapem, umożliwiając dzięki temu automatyczne pochłanianie powietrza oraz nieprzyjemnych zapachów. Od tej pory nie musisz ciągle regulować mocy działania Twojego okapu i możesz w pełni poświęcić się przyjemności wynikającej z gotowania. Okap sam w pełni dostosuje swoje ustawienia.

Zadbaj o odpowiedni filtr

Każdy okap kuchenny jest wyposażony w specjalny filtr przeciwtłuszczowy, który ma za zadanie zatrzymywać cząsteczki tłuszczu. W zależności od rodzaju, filtry powinny być regularnie wymieniane lub, co ma miejsce w przypadku filtrów metalowych, regularnie czyszczone. W jaki je sposób je czyścić? Stałe, metalowe filtry mogą być czyszczone ręcznie przez zanurzenie w wodzie lub myte w zmywarce. Jeśli zdecydujemy się na drugą opcję, temperatura wybranego przez nas programu zmywania powinna wynosić pomiędzy 60 a 70℃.

Co więcej, niektóre z okapów recyrkulacyjnych wyposażone są w filtry z węglem aktywnym, który pochłania niepożądane zapachy. Ten rodzaj filtrów należy wymieniać lub myć i poddawać specjalnej regeneracji co 4 miesiące lub częściej, jeśli okap jest przez nas intensywnie użytkowany. Pamiętajmy, że tylko odpowiednia pielęgnacja oraz konserwacja pozwolą na najbardziej wydajną i efektywną pracę okapu.

Właściwe oświetlenie

Prawidłowe oświetlenie jest podstawą sukcesywnego gotowania. Wybierając okap kominowy szwedzkiej marki Electrolux możesz mieć pewność, że nie przeoczysz żadnego szczegółu podczas przygotowywania posiłków. Okap został wyposażony w specjalne wbudowane oświetlenie LED, które zapewnia idealną widoczność potraw przygotowywanych na płycie kuchennej. To gwarancja Twojego bezpieczeństwa w trakcie gotowania. To jednak nie jedyne z jego zastosowań. Światła ledowe to także idealne rozwiązanie w trakcie romantycznej kolacji we dwoje lub sposób na dyskretne oświetlenie kuchni wieczorem.

Ponadto okap kominowy gwarantuje nie tylko dokładne i funkcjonalne oświetlenie niezależnie od sytuacji. To także gwarancja nienagannego designu, zaprojektowanego z niezwykłą starannością oraz wyczuciem stylu, aby idealnie dopasować się do pozostałych intuicyjnych urządzeń z tej samej serii. Okap kominowy szwedzkiej marki Electrolux to perfekcyjne połączenie stylu oraz funkcjonalności. Doda on niezwykłego wyglądu każdej przestrzennej kuchni i przede wszystkim niezwykle cicho, ale skutecznie oczyści powietrze. Wybierając okap kominowy Electrolux z oświetleniem LED zyskujesz także o wiele większą energooszczędność niż w przypadku pozostałych okapów z tradycyjnym oświetleniem.

Miej hałas pod kontrolą

Aby gotowanie stało się jeszcze przyjemniejsze wybierz okap, który generuje możliwie najniższy poziom hałasu. Każdy z nas wie, jak uciążliwe może stać się prowadzenie konwersacji w kuchni z głośnym okapem. Głośność okapów szwedzkiej marki Electrolux mieści się w przedziale od 40 do 70 dB. Dla porównania, szept wynosi około 40 dB, a prowadzonej w normalnych warunkach rozmowy waha się pomiędzy 60 a 70 dB. Możesz mieć pewność, że dzięki okapom marki Electrolux nic nie zakłóci czasu spędzonego z rodziną czy przyjaciółmi.

Zawsze świeże powietrze w z funkcją Breeze

Zapewne każdy z nas wie, że przygotowanie aromatycznego i pysznego obiadu powoduje powstawanie zapachów, które po wymieszaniu ze sobą niekoniecznie są już aromatyczne. Zapach natomiast utrzymuje się dość długo. Tutaj z pomocą przychodzi funkcja Breeze w okapach kominowych Electrolux. Funkcja Breeze dba o świeże powietrze w pomieszczeniu przez 60 minut po skończonym gotowaniu. Co więcej, robi to zupełnie bez hałasu, więc Ty możesz delektować się pysznym posiłkiem w spokoju.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 5 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca