Wywrota

Pożyczki ratalne - czy warto się zainteresować?

Potrzebujesz pieniędzy i zastanawiasz się, gdzie otrzymasz je na dobrych warunkach? Jednym z atrakcyjnych rozwiązań mogą być pozabankowe pożyczki ratalne. Czy i kiedy warto z nich skorzystać? Sprawdźmy!

Czym charakteryzuje się pożyczka ratalna?

Na początku warto wyjaśnić, czym charakteryzuje się pożyczka ratalna. Jest to jedna z ofert pozabankowych firm pożyczkowych. Dzięki niej możemy otrzymać potrzebne środki nawet w dniu złożenia wniosku! Pożyczki ratalne nazywane są często również alternatywą dla kredytów w banku. Dzieje się tak, ponieważ w ramach tej oferty możemy otrzymać potrzebne pieniądze na podobnych warunkach. Maksymalna kwota, jaką można otrzymać, wynosi nawet 60 000 zł! Nie ulega wątpliwości, że jest to niższe wsparcie finansowe niż to dostępne w bankach, ale również dają wiele możliwości. Okres kredytowania w przypadku takich ofert wynosi maksymalnie 60 miesięcy, czyli aż 5 lat.

Warto zwrócić uwagę, że spłata takiego zobowiązania odbywa się w formie równych rat miesięcznych tak jak w przypadku kredytów gotówkowych. Jedną z podstawowych różnic pomiędzy ofertą banków i firm pożyczkowych jest możliwość wnioskowania o pożyczki ratalne przez internet. Bez wątpienia to duży ukłon w stronę osób, które nie dysponują wolnym czasem w godzinach otwarcia instytucji finansowych.

pozyczki-ratalne.jpg

Kiedy warto skorzystać z pożyczki ratalnej?

Pożyczki ratalne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które potrzebują dużego zastrzyku pieniędzy. Nie ulega wątpliwości, że kwota 60 000 zł może nam pomóc sfinansować wiele różnych celów. Wśród nich może znaleźć się między innymi: remont domu, naprawa samochodu czy też zakup sprzętu RTV i AGD. Warto zaznaczyć, że pożyczkodawca nie zapyta nas, na co przeznaczymy otrzymane pieniądze. W tej kwestii mamy pełną dowolność. Pożyczka ratalna będzie również dobrym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na szybkiej decyzji kredytowej. Czas oczekiwania został ograniczony do minimum dzięki przeniesieniu formalności do internetu oraz wprowadzeniu nowoczesnych technologii. Decyzja kredytowa zostanie wydana nawet w ciągu 15 minut, a pieniądze trafią na konto nawet w tym samym dniu.

Warto również zwrócić uwagę, że każdy klient może dopasować wysokość raty do swoich możliwości finansowych. Pomoże nam to uniknąć problemów z uregulowaniem zobowiązania w terminie. Pamiętajmy, aby przed złożeniem wniosku przeanalizować swój budżet domowy i upewnić się, że zaciągnięcie wybranego rozwiązania jest dobrym pomysłem.

pozyczka-ratalna.jpg

Jak złożyć wniosek o pożyczki ratalne?

Składanie wniosku o pożyczkę ratalną to szybki i prosty proces, który nie wymaga od nas posiadania żadnych dodatkowych dokumentów. Jedyne, czego potrzebujemy, to urządzenie z dostępem do internetu, dowód osobisty oraz kilka podstawowych informacji. Pierwszym krokiem do otrzymania pożyczki ratalnej jest przejście na stronę internetową pożyczkodawcy. Następnie za pomocą suwaków wybieramy kwotę i okres kredytowania. Kolejnym etapem jest sprawdzenie kosztów i przejście do wypełnienia formularza. W tym celu należy uzupełnić kilka rubryk danymi osobowymi, kontaktowymi oraz adresowymi. Następnie należy zweryfikować tożsamość. Do dyspozycji mamy zazwyczaj jedną z trzech następujących metod: tradycyjny przelew weryfikacyjny, aplikację weryfikacyjną lub ekspresowy przelew weryfikacyjny. Dwa ostatnie rozwiązania zwiększają nasze szanse na otrzymanie szybkiej decyzji kredytowej oraz przelewu pożyczki.

Jeżeli przejdziemy przez te wszystkie etapy, zostaniemy zweryfikowani przez pożyczkodawcę pod względem zdolności kredytowej. Kiedy decyzja będzie pozytywna, pieniądze trafią na konto bankowe podane we wniosku. Chcesz wiedzieć więcej? Przeczytaj także: Pożyczki ratalne na ciężki okres pandemii koronawirusa - czy ma to sens?


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
źródło: 777
przysłano: 27 maja 2020 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca