Wywrota

Gdzie kupić pudełka na ciasto?

Prowadząc małą cukiernię lub po prostu przygotowując się do imprezy rodzinnej, może okazać się, że potrzebujemy odpowiednich pudełek, pozwalających na transport ciast i ciastek – albo przez nas, albo przez naszych klientów. Zastanawiamy się wówczas, gdzie kupić pudełka na ciasto. Tymczasem pierwsze pytanie, jakie powinniśmy sobie zadać, brzmi: jakich pudełek na ciasto potrzebuję? Dopiero wtedy będzie można ustalić, gdzie można zakupić produkt, który spełni nasze oczekiwania. Przyjrzyjmy się zatem z bliska trzem podstawowym opakowaniom, które zaliczają się do pudełek na ciasto, ale różnią się od siebie pod paroma względami.

Tekturowe pudełka na ciasto

Przede wszystkim wyróżnić należy kartoniki z tektury litej, przeznaczone do pakowania ciast i ciasteczek. W tych składanych pojemnikach bardzo często otrzymujemy zakupione w cukierni ciastka lub kawałki ciasta - pozwalają one na odpowiednie zabezpieczenie ciasta i jego wygodny transport. Ponieważ tworzywem, z jakiego są wykonane, jest tektura, są one niezwykle tanie i lekkie. Zajmują ponadto mało miejsca, dzięki czemu łatwiej je przechowywać.

 

Co natomiast istotne dla klienta - w prosty sposób może je poddać recyklingowi, bez obaw o ich wpływ na środowisko. Najczęściej zakupić je można bezpośrednio u producenta albo w sklepie internetowym, który specjalizuje się w opakowaniach dla gastronomii (czyli np. na tej stronie https://unipack.pl/sklep/opakowania-cukiernicze/pudelka-na-ciasta/). Dzięki temu możemy zamówić opakowania na słodkości w dowolnej ilości. Co docenią klienci indywidualni jak i przedsiębiorcy.

Pudełka na ciasto z tworzywa sztucznego

Kiedy zastanawiamy się, gdzie kupić pudełka na ciasto, możemy mieć także na myśli zupełnie inny rodzaj opakowań – wykonane z tworzywa sztucznego. Te przejrzyste opakowania najczęściej przyjmują okrągłą formę i można je spotkać w różnych wariantach, zależne od średnicy oraz wysokości. 

 

Do opakowań z tworzyw sztucznych zaliczyć należy także opakowanie na ciasto Bakery Line - w tego typu opakowaniach w części marketów można zakupić pokrojone już na kawałki ciasta. Charakteryzują się przejrzystym wieczkiem, przez które widać ciasto, a także z zamykaniem na charakterystyczny klik, uniemożliwiającym przypadkowe otwarcie opakowania. Podobnie, jak tekturowe odpowiedniki, także i te opakowania kupić można albo w hurtowniach, albo u producentów, np. w firmie Uni-Pack.

Nie tylko do transportu, ale i przechowywania

Jeżeli natomiast zastanawiamy się, gdzie kupić pudełka na ciasto, ale mamy na myśli nie tyle transport ciast lub pudełko dla klienta, ile przechowywanie ciasta w domowych warunkach – wówczas mowa o zupełnie innych pojemnikach.

 

W takim przypadku najpewniej mamy na myśli wykonane z tworzywa sztucznego okrągłe lub prostokątne pojemniki, o oddzielanym spodzie oraz przezroczystej pokrywie z rączką, które pozwalają w bezpieczny sposób dostarczyć wykonane w domu ciasto na imprezę rodzinną. 

 

Jeżeli myślimy o tego typu pudełkach na ciasto, poza hurtowniami i sklepami producentów, warto sprawdzić ofertę lokalnych sklepów z artykułami gospodarstwa domowego lub tego typu działy w dużych marketach. Bez trudu powinniśmy w nich napotkać pojemniki na ciasto, o jakie nam chodzi.

 

Podsumowując zatem, zależnie od tego, jakie opakowania są nam potrzebne, odpowiedź na pytanie, gdzie kupić pudełka na ciasto, brzmi zupełnie inaczej. Im szybciej zatem zaczniemy szukać właściwego z naszej perspektywy opakowania, tym mniej czasu niepotrzebnie stracimy na szukanie w niewłaściwych miejscach.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 stycznia 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca