Wywrota

Nowoczesny Thermomix – z nim polubisz gotowanie

Podczas gdy jedne osoby uwielbiają spędzać czas w kuchni, przygotowywać ciekawe posiłki, eksperymentować ze smakami, dla innych jest to droga przez mękę. Tym drugim z pomocą przychodzą producenci nowoczesnych urządzeń kuchennych, dzięki którym gotowanie staje się łatwiejsze. Jednym z urządzeń, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest Thermomix

Podczas gdy jedne osoby uwielbiają spędzać czas w kuchni, przygotowywać ciekawe posiłki, eksperymentować ze smakami, dla innych jest to droga przez mękę. Tym drugim z pomocą przychodzą producenci nowoczesnych urządzeń kuchennych, dzięki którym gotowanie staje się łatwiejsze. Jednym z urządzeń, na które warto zwrócić szczególną uwagę, jest Thermomix.

 

Nie ma chyba osoby, która nie słyszałaby o Thermomixie i całej palecie jego zalet. Osoby, które już posiadają ten sprzęt, często są nim zachwycone ze względu na jego funkcjonalność i niemal nieograniczone możliwości, jeśli chodzi o przygotowywanie posiłków. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem tego urządzenia, warto na początku poznać wszystkie jego zalety i funkcjonalności, a także ocenić, czy faktycznie w Twojej kuchni będzie niezastąpiony. Cena zakupu urządzenia to obecnie około 5,5 tysiąca złotych. Jest to więc inwestycja, która pod każdym względem powinna być przemyślana. Nie brakuje bowiem także takich osób, które po zakupie urządzenia sporo z niego korzystały na początku, a później stało się ono jedynie ozdobą kuchennego blatu.

Czym jest Thermomix?

Thermomix jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które jest w stanie zastąpić cały szereg innych naczyń i akcesoriów kuchennych. W zależności od wybranego programu spełnia rolę malaksera, miksera, garnków i rondli, blendera czy wagi kuchennej. Inwestując w jedno urządzenie możemy mieć więc funkcjonalność co najmniej kilku. Thermomix gotuje, miksuje, sieka, ubija, wyrabia ciasto, waży produkty, gotuje na parze – krótko mówiąc robi za nas te wszystkie kuchenne czynności, których nie lubimy i które powodują, że często wolimy zamawiać gotowe jedzenie zamiast stać przy garach przez wiele godzin. Dzięki urządzeniu można ograniczyć inne sprzęty kuchenne, a także ich zużycie podczas procesu gotowania. W kuchni jest więc czyściej, mniej do zmywania i codziennego sprzątania.

Największe zalety Thermomixa

Jedną z największych zalet Thermomixa jest z pewnością jego wielofunkcyjność. Z powodzeniem zastępuje pracę wielu innych urządzeń, co ułatwia przygotowywanie posiłków. Świetnie sprawdza się szczególnie w przypadku tworzenia bardzo skomplikowanych dań, wymagających sporych nakładów czasu i pracy. Jest więc oczywiste, że także oszczędza nam czas, jaki spędzamy w kuchni. Wykonuje wszystkie żmudne czynności, jak siekanie, krojenie, mieszanie czy wyrabianie, które często powodują niechęć u osób, dla których gotowanie nie jest ulubioną czynnością w życiu.

 

Thermomix pozwala nam również zaoszczędzić sporo miejsca – zamiast mieć na blacie cały szereg urządzeń, wystarczy jedno, które zastąpi wszystkie inne. Co więcej, Thermomix całkiem dobrze się prezentuje, dzięki czemu może być prawdziwą ozdobą w naszej kuchni. Jest łatwy i bezproblemowy w obsłudze, wystarczy wrzucić do niego wszystkie produkty znajdujące się w przepisie – urządzenie samo zważy produkty, przygotuje je do gotowania, wymiesza, a my musimy jedynie ustawić podstawowe parametry, jak czas czy temperatura gotowania. Urządzenie jest wyposażone w nowoczesny, elektroniczny panel sterowania, który można połączyć z wi-fi, dzięki czemu będziemy mieć dostęp do całego mnóstwa różnych przepisów. Można więc zapomnieć o nieustannym wertowaniu książek kucharskich czy stron o gotowaniu w sieci – Thermomix sam znajdzie dla nas odpowiedni przepis.

 

Sporą zaletą Thermomixa jest również fakt, że mogą w nim bez problemu gotować także osoby, które nie mają absolutnie żadnej wiedzy kulinarnej. Użytkownicy urządzenia często podkreślają, że nie da się w nim potrawy zepsuć – wszystko wychodzi dokładnie tak, jak trzeba. Co więcej, ograniczamy nie tylko czas spędzany na gotowaniu, ale również ten, który trzeba byłoby poświęcić na sprzątanie. Thermomixa nie trzeba myć ręcznie – z powodzeniem można myć go w zmywarce. Jest tak skonstruowany, że nie ma w nim żadnych kłopotliwych powierzchni czy trudno dostępnych miejsc. Jeśli ktoś choć raz musiał umyć mikser czy blender, z pewnością z ulgą przyjmie fakt, że Thermomix praktycznie czyści się sam.

 

Jedyną wadą urządzenia wydaje się być jego dosyć wysoka cena – pięć tysięcy złotych to spory wydatek, jeśli chodzi o urządzenia kuchenne. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę sporą oszczędność czasu, miejsca, ograniczenie zakupu innych urządzeń, a także samodzielne gotowanie bez wydawania sporych pieniędzy na zamawianie gotowych dań czy jedzenie na mieście, okazuje się, że inwestycja może być jak najbardziej warta swojej ceny.

Co robić w przypadku awarii?

Choć Thermomix z pewnością jest urządzeniem sprawdzonym, nowoczesnym, opartym na świetnych technologiach, nie oznacza to, że będzie nam służył w niezmienionym stanie już zawsze. Także tutaj mogą pojawiać się usterki i awarie, które utrudniają użytkowanie i zniechęcają do przygotowywania w nim potraw. W takiej sytuacji warto zareagować od razu, jak pojawią się jakiekolwiek problemy z użytkowaniem. Bagatelizowanie awarii może bowiem prowadzić do większych uszkodzeń. Na elektroszpital.pl znajdziemy doświadczonych specjalistów od elektroniki, którzy świetnie poradzą sobie z tym cudem techniki kuchennej. Powierzenie im naszego Thermomixa to gwarancja, że przeprowadzą szybką i sprawną diagnozę, bezproblemowo usuną usterkę, a urządzenie błyskawicznie wróci do naszej kuchni.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 1 czerwca 2021 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca