Wywrota

Internet i TV kosztują Cię zbyt drogo? Oto, co zrobić w takiej sytuacji

Ceny internetu i telewizji można skutecznie obniżyć – szczególnie wtedy, gdy dobiega końca okres umowy z operatorem. Jak można zredukować wydatki na multimedia i usługi sieciowe, które są przecież niewątpliwie niezbędne?

Cena za internet i TV jest cały czas  jednym z podstawowych czynników  wpływających na ocenę danej oferty. Na tej podstawie najczęściej dochodzi do zmiany dostawcy. Równocześnie rośnie też presja na zredukowanie wydatków związanych z usługami sieciowymi. Jak można zmniejszyć swoje wydatki na internet i TV?

Pakiety zamiast pojedynczych usług

 

Wybierając internet jako pojedynczą usługę bardzo łatwo niepotrzebnie podwyższyć cenę. Operatorom zależy na sprzedaży pakietów – całych zestawów usług. Warto więc wybrać nie internet od dostawcy A, a internet od B – z pewnością jeden z nich zaoferuje ciekawą ofertę na obie opcje. Takie pakiety można porównać w platformie PanWybierak.pl – w przejrzysty sposób pokazuje ona, która opcja wypada aktualnie najciekawiej.

Oczywiście analizując poszczególne propozycje operatorów, koniecznie trzeba przefiltrować je na podstawie te same założenia. Może być tak, że pakiet internetu i telewizji będzie droższy od innego o ponad sto procent, ale idzie za tym np. lepsza szybkość sieci – nie 100 a 500 Mb/s – oraz zdecydowanie większa liczba kanałów telewizyjnych. Ważne jest również to, w jakim formacie docierają one do odbiorcy. Może być to formuła standardowa, ale warto analizować np. to, ile programów zapewnianych jest w opcji 4K. Coraz więcej osób sięga bowiem właśnie po telewizory dostosowane do tej rozdzielczości – można to wykorzystać.

Optymalizacja usług telekomunikacyjnych

 

Zastanów się, które usługi telekomunikacyjne są Ci rzeczywiście potrzebne. Być może wcale nie musisz mieć światłowodu, a wystarczy Ci dobry internet stacjonarny o prędkości 250 Mb/s? Czy jeśli tylko przeglądasz internet, musisz mieć drogie łącze powyżej 1 Gb/s? Drogą do redukcji wydatków na internet jest właściwy wybór poszczególnych wariantów.

Porównanie ofert operatorów

 

Bardzo ważne jest to, by — najlepiej regularnie — weryfikować ceny usług telekomunikacyjnych. Dziś w wielu lokalizacjach działa kilka przodujących firm, które rywalizują między sobą m.in. pod kątem cen usług. Nie ma więc sensu przywiązywać się na lata do jednego podmiotu – cykliczna i wnikliwa analiza tego, co aktualnie mają do zaproponowania firmy telekomunikacyjne, da pełen przegląd możliwości. W sytuacji, gdy można to zrobić przez internet, niewiele czasu potrzeba do tego, by  ocenić, która firma z sektora internet i TV oferuje w danej lokalizacji najciekawsze warunki.

Dbałość o detale techniczne

 

Zarówno internet  jak i TV to usługi, których jakość w dużej mierze uzależniona jest od prawidłowej konfiguracji. Łatwo podjąć decyzję o zmianie operatora tylko i wyłącznie ze względu na niewłaściwe działanie, które jest... zaniedbaniem gospodarza. Przykładem może być nieodpowiednie funkcjonowanie routera, który nie zapewni dobrego sygnału Wi-Fi. W takiej sytuacji, wcale nie trzeba zmieniać dostawcy, ale zadbać o kwestie techniczne.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 sierpnia 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca