Wywrota

Jak nie zwariować pracując zdalnie: 5 wskazówek

Praca zdalna ma swoje charakterystyki, też zalety. Nie trzeba codziennie rano chodzić do biura, można pracować w dowolnym miejscu, zabierając ze sobą laptopa, posiada się więcej czasu dla rodziny. Jednak przekonanie o tym, że praca w domu jest marzeniem każdego jest błędne. W rzeczywistości, z punktu widzenia psychologii, wszystko nie wygląda tak radośnie. Obowiązki domowe często odciągają uwagę, zwłaszcza jeśli w domu nieustannie znajdują się inni członkowie rodziny. Dlatego porozmawiajmy o tym, jak pracować w domu i jednocześnie nie znienawidzić swojej pracy.

1. Nie zapominaj o ruchu

Przebywając w jednej pozycji przez długi czas, traci się nie tylko możliwość aktywności fizycznej, ale pogarsza się też pamięć, dochodzi do rozpraszania uwagi. Negatywne zmiany wpływają również na funkcjonowanie organizmu - pojawiają się problemy z kręgosłupem, mięśnie stają się słabsze. Dlatego trzeba starać się robić przerwy między zadaniami. Może to być wykonanie prostego rozciągania się lub ćwiczeń fizycznych wraz z trenerem online. Czasami wystarczy przejść się kilka razy z pokoju do pokoju. Na przykład istnieją wakaty, które obejmują karnet na siłownię. Dlatego na stanowisku  react js job description itp.często można znaleźć ten punkt w pakiecie społecznym.

2. Urozmaicaj swoje życie

Tak, trudno o tym mówić, kiedy codziennie musisz pracować w czterech ścianach. Istnieje jednak kilka wskazówek, które pomogą urozmaicić szarą codzienność nawet w takich warunkach:

  • pracuj naprzemiennie w różnych pomieszczeniach domu lub mieszkania;

  • odwiedzaj różne sklepy w swojej okolicy;

  • rób małe spacery każdego wieczoru;

  • przygotowuj nowe dania;

  • zadzwoń do przyjaciół;

  • umawiaj się na spotkania ze znajomymi.

Wydaje się, że na każdą z powyższych spraw trzeba poświęcić sporo czasu. W rzeczywistości, jeśli dobrze zaplanujesz swój harmonogram, czasu wystarczy zarówno na pracę, jak i na spacery i na odpoczynek.

3. Nie trać kontroli

Tak, człowiek nie może kontrolować wszystkiego w swoim życiu, ale jeśli tylko może kontrolować sytuację, powinien to robić. W przeciwnym razie utrata kontroli nad własnymi planami, działaniami i czynami rodzi chroniczny niepokój. Na przykład przestrzegaj reżimu sportowego lub prawidłowego odżywiania. Zrób coś, co lubisz. Przełącz się na to, co możesz kontrolować.

4. Nie unikaj komunikacji

Nawet duże obciążenie pracą nie powinno odbierać Ci możliwości komunikowania się z innymi. Znajdź czas w swoim harmonogramie, aby wypić kawę z przyjacielem, odwiedzić krewnych. Jeśli nie możesz wyjść, zadzwoń. Takie rozmowy pomogą odwrócić uwagę i nabrać nowych sił. Zwłaszcza, jeśli dotyczą technologii IT, remote javascript developer jobs, księgowości itp.

5. Ustal granice

Jeśli mieszkasz sam, praca zdalna nie jest taka trudna. Nie jest to jednak łatwe dla rodzin, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci. Dlatego warto wcześniej poinformować bliskich o harmonogramie - czasie, w którym nie mogą Ci przeszkadzać. Wyjaśnij, że masz ustalony deadline i jesteś odpowiedzialny za jego dotrzymanie. Idealnym rozwiązaniem jest, gdy w domu znajduje się pomieszczenie, które można przekształcić w biuro. Jeśli nie, będziesz musiał podzielić się terytorium ze swoimi bliskimi. 

W dzisiejszych warunkach wiele osób musi pracować zdalnie: niektórzy tymczasowo, inni na stałe. Dlatego warto od razu ustalić normalny rytm pracy, aby późniejsza praca była komfortowa i przyjemna.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 14 września 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca