Wywrota

Lakier hybrydowy bez użycia lampy – czy to możliwe? Odpowiadamy

Chcemy, by nasz manicure hybrydowy był trwały i bezpieczny. Czy można spełnić te warunki, bez utwardzenia go w lampie? Kto pyta, nie błądzi! Dowiedz się, na czym polega działanie tego urządzenia. I czy warto z niego rezygnować?

Zgrany duet – lakier hybrydowy i lampa

 

Co jest niezbędne do zrobienia hybrydy? Oprócz kilku drobniejszych akcesoriów, są to przede wszystkim baza, top, kolorowe lakiery i… lampa. A co, jeśli sprzęt do utwardzania paznokci właśnie się zepsuł lub po prostu jeszcze go nie masz? Czy wtedy można po prostu pominąć ten punkt programu? Dobrze, że się tutaj znalazłaś! Warto poznać kilka sprawdzonych faktów na temat bezpiecznego wykonania manicure'u hybrydowego. W tym wypadku eksperymenty na własną rękę, a raczej dłoń, nie są wskazane!

 

Lampa i lakier hybrydowy dobrej jakości są naprawdę ważnymi elementami tego rodzaju manicure'u. Z góry ostrzegamy, że nie warto rezygnować z urządzenia do naświetlania. To się po prostu nie opłaca! Hybrydy to porządne produkty o dobrej pigmentacji. Jednak bez odpowiedniego utrwalenia, nie wykorzystasz maksymalnie ich właściwości. Poza tym, niektóre kolory wymagają wielokrotnego utwardzania. Te najbardziej intensywne, neonowe oraz czernie i biele, mogą wymagać dodatkowego czasu w promieniach UV i LED. Jakie są ceny dobrych jakościowo lakierów hybrydowych do paznokci? Wahają się one od ok. 35 do nawet 50 zł. Jeśli zależy Ci na trwałości, łatwej aplikacji i przystępnej cenie, wypróbuj np. lakier hybrydowy Cosmetics Zone.

 

Żeby zrozumieć zależność, o której mówimy, warto poznać termin polimeryzacji. To ten moment, w którym starannie aplikowana warstwa hybrydy zmienia stan skupienia. Z płynnej masy staje się twardą powłoką. I dlatego jest tak twarda! Staje się to właśnie podczas naświetlenia paznokci w lampie UV, LED lub DUAL LED. Każdą warstwę należy utwardzić oddzielnie w 60 lub 120 sekund. Wszystko zależy od tego, jak bardzo nowoczesna jest lampa i jaki czas zaleca producent hybryd.

 

Lampa UV i LED na straży bezpieczeństwa

 

Nie chodzi jednak tylko o trwałość manicure'u hybrydowego. Odpowiednie utwardzenie hybrydy jest ważne dla zdrowia użytkowniczek tej technologii. Ten rodzaj produktu może doprowadzić do reakcji alergicznej, kiedy jest niedostatecznie utwardzony. Kiedy produkt dotknie skóry lub drobnych ranek dookoła paznokcia, może dojść do uczulenia.

 

Jakie lakiery hybrydowe zmniejszą to ryzyko? Warto zwrócić uwagę na opcje hipoalergiczne, o delikatnych składach. Ale nawet one muszą wejść w kontakt z lampą. Pamiętaj więc, by nie nakładać zbyt grubych warstw produktu. Zwracaj uwagę, czy jego nadmiar nie spływa na skórki. Przesadnie obfitą ilość hybrydy trudniej utwardzić.

 

Hybryda bez lampy – czy to ma sens?

Zdarzyło Ci się kiedyś postawić otwartą hybrydę na pełnym słońcu, w upalny dzień? Np. kiedy robiłaś manicure latem? Możliwe, że wtedy niewielka jej ilość stężała i osadziła się dookoła szyjki buteleczki. W ten sposób można wydedukować, że manicure zastygnie też na paznokciach, pod wpływem promieni UV… tyle że słonecznych. To jednak niezbyt dobry pomysł. Przede wszystkim trudno określić, ile powinien trwać czas intensywnego ogrzewania na słońcu, by było to bezpieczne. Nawet po kilku godzinach nie będziesz miała pewności, czy paznokcie zostały naświetlone równomiernie. Dbają o to odpowiednio rozmieszczone w lampie żarówki lub diody.

 

Z lampą jest szybciej, taniej. Manicure jest trwały i bardziej bezpieczy. Możesz sięgać po ulubione pastelowe, neonowe lub metaliczne kolory lakierów hybrydowych i nie martwić, że stylizacja odpadnie przedwcześnie lub pozostanie w formie półpłynnej.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 27 pazdziernika 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca