Wywrota

Co to przesyłka ekspresowa?

Kiedy czas jest priorytetem, przesyłka może do Ciebie trafić dużo szybciej, niż można sobie wyobrazić.

Współczesna branża kurierska stale się rozwija, a firmy stawiają sobie wzajemnie coraz to wyższą poprzeczkę w jakości usług oferowanych klientom, zarówno tym indywidualnym, jak i biznesom. Punkty dostępu, dostawy door-to-door (tj. od ręki nadawcy do rąk odbiorcy), konkurencyjne ceny i przede wszystkim…czas dostawy.

 

Chociaż przeciętny czas dostawy krajowej wynosi od około jednego do trzech dni, a w przypadku międzynarodowych są to w najdłuższym przypadku dwa tygodnie, zależnie od dystansu i rodzaju wysyłki - przewoźnicy oferują obecnie też specjalną usługę wysyłkową skierowaną dla osób, dla których czas dostawy ma największe znaczenie w przypadku wysyłki. Jest to przesyłka ekspresowa.

 

Czym są ekspresowe przesyłki kurierskie?

Przesyłki ekspresowe to usługa, która rejestruje naszą przesyłkę w systemie jako priorytet - zostanie ona odebrana od klienta lub punktu kurierskiego w najszybszym, dogodnym dla kuriera oraz klienta czasie i skierowana prosto do odbiorcy.

 

Przy zamawianiu tego typu przesyłki umawiamy się z kurierem o odebranie paczki, które nastąpi najczęściej już tego samego dnia i odebrane zostanie wprost z naszych drzwi. 

 

przygotowana przesyłka ekspresowa

 

Paczka ekspresowa - ile wynosi czas dostawy?

Czas dostawy paczki uzależniony jest od tego, ile wynosi dystans między nadawcą a odbiorcą, a także od tego, czy chcemy, by trafiła ona bezpośrednio, czy do określonej godziny.

 

W pierwszym wariancie weźmy jako przykład przewoźnika, który posiada bardzo szybkie terminy dostawy - firmę DSV XPress. Wedle informacji podanych na następującej podstronie, przesyłka nadana na terenie Europy może trafić do odbiorcy już tego samego dnia, od 3 do 8 godzin po odbiorze przez kuriera. Paczka nadana aż do Azji trafi tam od 10 do 16 godzin po nadaniu.

 

W drugim wariancie ustalamy wraz z przewoźnikiem godzinę, do której paczka znajdzie się u odbiorcy już następnego dnia. Zazwyczaj jest to 9:00 rano lub 12:00 w południe w przypadku najszybszych przesyłek tego typu. Opcje dostawy “do końca dnia” przewidują dostawy nawet wieczorem, do lub po godzinie 17:00.

Najszybsze czasy dostawy mogą trwać ledwie kilkadziesiąt minut, jeżeli wysyłamy paczkę w obrębie tego samego miasta lub powiatu.


O przesyłce ekspresowej firma DSV XPress pisze również na swoim blogu.

 

Mężczyzna dostarczający przesyłkę skuterem

 

Co i gdzie mogę wysłać przesyłką ekspresową?

W przypadku przesyłek ekspresowych obowiązują podobne zasady wysyłek, jak w przypadku wysyłek nienadawanych priorytetem, chociaż rzadziej obowiązują limity wagi wysyłki.

 

Co tyczy się miejsc, w które możemy wysłać przesyłki ekspresowe, zależne jest to od danego przewoźnika. Niektóre usługi ekspresowe, jak dostarczenie tego samego dnia bądź kolejnego dnia rano działają wyłącznie w większych miastach lub w miejscowościach, w których znajduje się punkt dystrybucyjny.

Są jednak przewoźnicy, którzy rozwożą przesyłki ekspresowe w wyznaczonym terminie czasowym w dowolne miejsce na świecie - jest wśród nich m. in. wspomniany już DSV XPress, który oferuje również specjalne usługi przy przesyłce ekspresowej towarów ciężkich czy niebezpiecznych.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 8 listopada 2022 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca