Wywrota

Opieka osób starszych w Niemczech. Ile może zarobić opiekunka?

Od czego zależą zarobki opiekunek seniora w Niemczech?

 

Do głównych obowiązków opiekunek osób starszych należy przede wszystkim codzienna pomoc w funkcjonowaniu seniora. Jednak opieka nad osobą starszą nie zawsze wygląda tak samo. Wiele zależy na przykład od jej stanu zdrowia. Schorowana i niesamodzielna osoba będzie wymagała dużo więcej pomocy od samodzielnego seniora. Między innymi od tego czynnika uzależniona jest wycena zlecenia. Ważne są również kompetencje i doświadczenie opiekunki. Do podjęcia pracy w opiece w Niemczech z rzetelną agencją opiekuńczą potrzebne są dwie niezbędne umiejętności. Jest to minimum komunikatywna znajomość języka niemieckiego oraz doświadczenie w opiece nad seniorem. Opiekunki, które rozwijają się zawodowo, zwiększają swoje szanse na wyższe zarobki. Niemieckie rodziny szczególnie doceniają kompetencje takie jak: biegła znajomość języka niemieckiego, kursy opiekuńcze czy profesjonalne doświadczenie w opiece.

 

Gdzie znaleźć uczciwą pracę w Niemczech? 

Decydując się na zawód opiekunki musimy zadbać przede wszystkim o swoje bezpieczeństwo. Najlepiej podejmować współpracę wyłącznie z zaufanymi pracodawcami. Przykładem takiej firmy jest Veritas Opieka. Przedsiębiorstwo proponuje kompleksowo zorganizowane wyjazdy. U tego pracodawcy możesz liczyć na: pomoc z formalnościami, pomoc w doborze zlecenia, zorganizowany transport i atrakcyjne zarobki. Pensja bazowa w Veritas Opieka to średnio 1800€. Dodatkowo firma przygotowała atrakcyjny system premii i bonusów. Dzięki niemu opiekunki mogą rozszerzyć swoją pensję o dodatkowe środki. Agencja proponuje także pomoc doświadczonego koordynatora przez cały okres zlecenia. Opieka osób starszych w Niemczech z Veritas Opieka: Opieka Niemcy oferty.

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 17 stycznia 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca