Wywrota

Leczenie otyłości online — czy jest to możliwe?

Nadwaga i otyłość to jedne z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych. Są nią zagrożone osoby w każdym wieku, od dzieci, przez osoby dorosłe i w starszym wieku. Z otyłością wiąże się ryzyko występowania wielu innych chorób i schorzeń. Ich katalog jest bardzo obszerny i obejmuje ponad 200 różnych powikłań zdrowotnych. Jeśli szukasz pomocy w leczeniu otyłości przy wsparciu najlepszych specjalistów, zachęcamy do sprawdzenia przygotowanej przez nas oferty.

Sprawdź co wiemy o leczeniu otyłości

 

Czy możliwe jest coś takiego jak leczenie otyłości przez internet? Oczywiście, że tak! Konsultacje przez internet z naszymi specjalistami to wygodny i bezpieczny sposób na omówienie swoich zdrowotnych problemów i wdrożenie najlepszej formy leczenia. Pierwszym etapem konsultacji jest oczywiście wywiad medyczny, podczas którego specjaliści zdiagnozują Twoje problemy i wspólnie z tobą postarają się znaleźć ich źródło. To, co możesz zrobić już teraz, to policzyć swoje BMI. Pomoże ci w tym kalkulator umieszczony na ww. stronie. Jeśli uzyskany wynik mieści się w kategorii nadwaga lub otyłość I, II lub III stopnia, rozważ redukcję masy ciała.

Zwiększenie aktywności fizycznej jednym ze sposobów na leczenie otyłości

 

Czy istnieją cudowne sposoby leczenia otyłości, które dają szybkie efekty już po krótkim czasie? Chcielibyśmy, aby tak było. Rozwiązałoby to wiele problemów zdrowotnych na całym świecie. Zrzucenie zbędnych kilogramów jest jednak bardziej skomplikowane i wymaga opracowania odpowiedniego postępowania medycznego, a także zwiększenia aktywności fizycznej. Od razu uspokajamy. Nie oznacza to wcale konieczności chodzenia na siłownię lub inne wyczerpujące treningi. Do zmniejszenia masy ciała wystarczające mogą być codzienne spacery, czy zmiana stylu życia i np. zrezygnowanie z windy na rzecz wchodzenia po schodach. Oczywiście nie zawsze to wystarcza. Najczęściej takie zmiany muszą iść w parze ze zmianą nawyków żywieniowych i wdrożeniem nowej diety Odpowiednio zbilansowanej pod względem kaloryczności i składników. W jej opracowaniu pomoże Ci lekarz online.

Leczenie farmakologiczne i chirurgiczne otyłości

 

Czy istnieją wskazania do usunięcia tkanki tłuszczowej metodą chirurgiczną lub wskazania do wdrożenia leczenie farmakologicznego otyłości? Tak, jest wiele powodów, by takie leczenie mogło być wdrożone przez lekarza. Podjęcie takiej decyzji wymaga jednak bardzo dokładnego zbadania pacjenta i szczegółowego poznania stanu jego zdrowia. Metody chirurgicznego leczenia otyłości polegają na usunięciu tkanki tłuszczowej przy pomocy skalpela, natomiast farmakologiczne leczenie otyłości obejmuje stosowanie leków przyspieszających metabolizm, zmniejszających odczuwanie głodu i rozwiązujących zaburzenia lipidowe. Zastosowanie jednej z tych metod pozwala uniknąć w przyszłości poważnych powikłań otyłości, takich jak cukrzyca, zawał serca czy nawet wylew.

Czy istnieją leki na leczenie otyłości?

 

Współczesna medycyna korzysta z wielu środków farmakologicznych, wspierających leczenie otyłości. Jednymi z nich są leki zwiększające uczucie sytości i zmniejszające odczuwanie głodu. Są to preparaty, na które potrzebna jest e-recepta wystawiona przez lekarza. Oprócz tego, że ich zadaniem jest redukcja masy ciała, ponadto mogą one regulować ciśnienie tętnicze i zaburzenia metaboliczne związane z nieprawidłową gospodarką hormonalną. Jeśli interesuje cię więcej skutecznych metod leczenia otyłości, szukasz przepisów na dania o obniżonej kaloryczności i chcesz wiedzieć, jak zwalczyć uczucie głodu, zapraszamy do lektury naszej strony.


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 18 stycznia 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca