Wywrota

Idealny samochód miejski. Jaki powinien być?

Samochody miejskie najlepiej sprawdzają się w korkach, na wąskich, zatłoczonych ulicach i zawsze wtedy, gdy znaczenie ma mobilność. Niegdyś pozostające w tyle innych klas samochody miejskie odnotowują dziś szczyt zainteresowania. Z czego to wynika i czym kierować się, wybierając takie auto?

Samochody miejskie – postaw na mobilność

 

Gusta motoryzacyjne są bardzo zróżnicowane. Niektórzy preferują duże SUV-y, inni zaś marzą o tym, aby wskoczyć kiedyś za kierownicę kabrioletu. Jeżeli jednak zdecydowana większość czasu spędzanego za kółkiem przypada na jazdę po mieście, dobrze jest postawić na samochód, który będzie najlepiej do tego przystosowany. Taką kategorią są właśnie auta miejskie.

 

Samochody do jazdy po mieście charakteryzują się niewielkimi gabarytami. Przydają się one przede wszystkim podczas parkowania. Doceni je każdy, kto często jeździ po centrum miasta i ma problem ze znalezieniem odpowiedniego miejsca parkingowego. Wraz z mniejszymi gabarytami zyskuje się większą mobilność, co jest niezwykle przydatną cechą.

Oszczędności finansowe i ekologia

 

Kolejną kluczową cechą wyróżniającą auta miejskie spośród innych klas pojazdów jest ich ekologiczność i przystępność cenowa. W tym wypadku znacznie mniejsze znaczenie mają parametry szybkościowe. Specyfiką częstego poruszania się po mieście są jednak korki uliczne, których trudno uniknąć. Samochód stojący w miejscu będzie generował znacznie wyższy poziom spalania. Dzieje się tak również w sytuacji, gdy często poruszamy się na krótkich odcinkach. Niewielki dystans sprawia, że silnik nie zdąży się odpowiednio rozgrzać, co także przyczynia się do większego spalania. Producenci tworzący samochody miejskie doskonale są tego świadomi, dlatego proponują modele wyróżniające się bardzo niskim spalaniem.

 

Coraz popularniejsze stają się samochody elektryczne, które zużywają znacznie mniej energii od pozostałych alternatyw (np. kombi, sedan, SUV). Auta zasilane energią elektryczną są idealnym wyborem dla osób, które poruszają się głównie po mieście. Nie tylko nie zatruwają środowiska, ale nierzadko gwarantują też lepsze przyspieszenie, co może przydać się w trakcie wyprzedzania. Ostatecznie takie auta miejskie nie tylko są bardzo wygodne do jazdy w terenie zurbanizowanym, ale również są przyjazne dla naszych portfeli, jak i powietrza, którym oddychamy. 

 

 Materiał marketingowy Sopockiego Towarzystwa Ubezpieczeń ERGO Hestia SA

 

 

 

 

 

 

 

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 marca 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca