Wywrota

Dotacje na rowery elektryczne

Wiele krajów europejskich aktywnie wspiera zakup rowerów elektrycznych i elektrycznych rowerów towarowych poprzez programy elektromobilności.

 

 

Kraje europejskie z powodzeniem wspierają zakup rowerów elektrycznych i elektrycznych rowerów towarowych w ramach swoich programów elektromobilności, Rowery elektryczne i elektryczne rowery towarowe są postrzegane jako posiadające potencjał gospodarczy, ekonomiczny i ekologiczny. Pierwszy projekt na dofinansowanie różnych pojazdów elektrycznych rozpoczął się w 2022 roku i był realizowany w Gdyni. W nadmorskim mieście dofinansowanie do roweru elektrycznego także cieszyły się ogromną popularnością. Kolejne programy dopłat do rowerów elektrycznych mają pojawić się w Bydgoszczy, Wrocławiu, Wałbrzychu i Kielcach. W ślad za tymi miastami z pewnością pójdą kolejne samorządy.

 

Dofinansowanie roweru elektrycznego w innych miastach Konfederacja Europejskiego Przemysłu Rowerowego i Polskie Stowarzyszenie Rowerowe wyliczyły, że już w ciągu najbliższych 3 lat udział rowerów elektrycznych może na naszym rynku wzrosnąć z 6% do aż 28%. Możliwe jest również, że w przyszłości nastąpią zmiany w prawie, dla osób planujących zakup elektryka, które umożliwią korzystanie z krajowego programu „Mój elektryk".

Zakup rowerów elektrycznych - czy warto?

 

Z pewnością tak, i to nie tylko z możliwością korzystania z rowerów elektrycznych. Jazda na rowerze elektrycznym pomaga zmniejszyć koszty transportu. Zamiast płacić za spalane w nich paliwo, po prostu doładowujesz akumulator, który zasila akumulator znajdujący się w kole. Jazda na rowerze elektrycznym to także forma aktywności, ale korzystanie z silnika pozwala na szybsze dotarcie na miejsce bez utraty tchu. Jest zatem idealnym środkiem transportu jako transport na uczelnię, czy do pracy. Rower elektryczny pozwala dojechać tam ze znacznie mniejszym stresem, zwykle powodowanym przez korki. Możesz wybrać rower miejski, ale także elektryczny rower turystyczny lub rower górski. Nie masz zatem obowiązku ograniczać się do jazdy po bulwarach, ale także wyjeżdżać za miasto.

Jaki rower elektryczny kupić? Dofinansowanie do rowerów elektrycznych

 

Zainteresowanie rowerami elektrycznymi stale rośnie, jesteśmy tego świadomi. Dlatego oferta sklepu Media Expert jest wzbogacana, oferując produkty różnych producentów. Warto także zasięgnąć opinii specjalistów, których można spotkać między innymi w sklepach stacjonarnych. Rowery elektryczne górskie, miejskie lub są doskonałym środkiem transportu, ale jak każdy pojazd, należy je wybrać na podstawie konkretne potrzeby użytkownika. Komfort podróżowania rowerem musi być naszym priorytetem przy wyborze odpowiedniego modelu.

 

Rower elektryczny męski gwarantuje nam niezbędne wsparcie, w postaci wbudowanego silnika, który w odpowiednim momencie wykona za nas niezbędną pracę, potrzebną do wprawienia roweru elektrycznego w ruch. Sprawdzi się idealnie zarówno w mieście jak i w podróży. Silnik zasilający rower elektryczny damski najczęściej montuje się na tylnym kole, ale znajdziecie w naszych sklepach również modele z silnikiem umiejscowionym centralnie.


Specjalna konstrukcja ramy roweru, wykonanej z aluminium i stali, sprawia, że jest wyjątkowo lekka, co pozwala na łatwe transportowanie roweru po przeszkodach, takich jak np. schody nie będą dla nas problemem. Jego rozmiar waha się od 12 do 20 cali. Dofinansowania zakupu rowerów elektrycznych to idealna opcja dla osób, które zastanawiają się przy zakupie roweru elektrycznego.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7893 artykuły 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 grudnia 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca