Wywrota

Wybieramy obrus na stół wigilijny

Wigilia to zdecydowanie najważniejsza kolacja w całym roku. Nic więc dziwnego, że wszyscy chcemy, aby w każdym nawet najmniejszym detalu była idealna. Z tego też powodu wiele osób przykłada ogromną wagę nawet do tego, jaki zostanie położony na stole wigilijnym obrus. Czym należy się kierować podczas jego wybierania?

Z jakiej tkaniny powinien być wykonany wigilijny obrus?

 

Absolutną podstawą, od której powinniśmy zacząć wybieranie obrusu na wigilijny stół, jest określenie tkaniny, z której ma być on wykonany. Jest to naprawdę bardzo ważna decyzja, od której zależeć będzie nie tylko to, jak obrus będzie się układał na stole, lecz także to, czy będzie wrażliwy na plamienie. Co więc mamy do wyboru i które rozwiązania są najlepsze? 

 

Jeśli będziemy chcieli mieć obrus naprawdę wysokiej jakości, który zachwycać będzie swoim wyglądem, lecz również będzie miły w dotyku, powinniśmy zdecydować się na tworzywa naturalnego pochodzenia. Szczególnie poleca się np. bawełnę lub len. Z drugiej jednak strony na uwadze należy mieć to, że takie obrusy mogą być bardzo wrażliwe na plamy, a także mogą się kiepsko układać na stole. Szukając rozwiązania tych problemów najlepiej wybrać obrus wykonany po prostu z syntetycznego tworzywa. Modele z takiego materiału nie tylko są plamoodporne, lecz dodatkowo się nie gniotą.

Jaki kolor obrusu będzie najlepszym wyborem?

 

Oczywiście nie tylko materiał, z którego obrus jest wykonany, musimy brać pod uwagę, gdy będziemy go wybierać na naszą kolację wigilijną. Nie mniej istotną kwestią jest jego kolor. Co zatem będzie w tym wypadku polecane?

 

Jeśli zależy ci na pełnej klasyce i zachowaniu tradycji, na stół wigilijny wybierz piękny świąteczny obrus w kolorze białym. Jest to bardzo eleganckie rozwiązanie, które z pewnością pozytywnie wpłynie na wygląd całego stołu wigilijnego. Oczywiście nie musi to być model gładki, gdyż doskonale sprawdzą się tu różnego rodzaju koronkowe wstawki lub hafty.

 

Rzecz jasna biały obrus nie jest jedyną dostępną możliwością. Innym ciekawym pomysłem, który możesz zrealizować, jest wykorzystanie obrusu w kolorze klasycznej świątecznej czerwieni. Tego rodzaju obrus z całą pewnością ożywi stół oraz nada mu ciepła i wyrazistości. Co ciekawe, tego rodzaju obrusy wprost doskonale sprawdzają się z białymi dodatkami.

 

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o obrusach zielonych. W końcu charakterystyczna zieleń to także kolor świąteczny, który koresponduje z barwą świątecznego drzewka. Tego rodzaju obrus ma w sobie wiele naturalności, spokoju, ale także ciepła, dzięki czemu wprost idealnie pasuje do świątecznej atmosfery.

Redakcja

Redakcja

26 z Internetu
7890 artykułów 1719 tekstów 70 komentarzy
Wywrota.pl to interdyscyplinarny serwis społecznościowy zajmujący się kulturą. Jest jednym z pierwszych portali kulturalnych w polskim Internecie – działa od 1998 roku. W tym czasie otrzymał wiele prestiżowych nagród, m.in.: Papierowy Ekran…


przysłano: 12 grudnia 2023 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca