Teatr

Magiel teatralny ze Stanisławem Radwanem

Pierwszy w sezonie Magiel Teatralny Teatru Polskiego we Wrocławiu

 

W poniedziałek 21 marca 2011 zapraszamy o godzinie 19:00 na Scenę Kameralną na pierwszy w tym sezonie Magiel teatralny.

W pierwszym w tym sezonie Maglu teatralnym gościem Krzysztofa Mieszkowskiego będzie Stanisław Radwan – jeden z najwybitniejszych polskich kompozytorów, żywa historia polskiego teatru. Karierę zaczynał jako najzdolniejszy uczeń Krzysztofa Pendereckiego i obiecujący awangardzista, na którego wpływ miały m.in. Pierre Schaeffer i paryski ośrodek muzyki konkretnej. We wczesnych latach twórczości komponował dla Piwnicy pod Baranami, jednak jego najwybitniejsze dokonania to utwory do spektakli Konrada Swinarskiego, Zygmunta Hübnera, Andrzeja Wajdy, Krystiana Lupy i Jerzego Grzegorzewskiego.

Razem z tym ostatnim stworzyli najbardziej chyba niezwykłą parę artystyczną w polskim teatrze. Od końca lat sześćdziesiątych zrealizowali wspólnie 50 spektakli. To właśnie Grzegorzewski ukształtował myślenie kompozytora o muzyce w teatrze.

Dla naszej sceny od roku 1971 skomponował 15 partytur do takich przedstawień, jak m.in. Ślub, Śmierć w starych dekoracjach, Nie-Boska komedia, Ameryka, Złowiony i Król umiera, czyli Ceremonie w reżyserii Grzegorzewskiego czy Kasia z Heilbronnu i Historia PRL według Mrożka w reżyserii Jerzego Jarockiego. Magiel teatralny jest unikatową szansą na zetknięcie się z tym wybitnym artystą.http://www.teatrpolski.wroc.pl/

od: 21 marca 2011, 19:00
do: 21 marca 2011 Scena Kameralna wrocławskiego Teatru Polskiego (ul. Świdnicka 28)

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 15 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca