Teatr

Czytanie Blanche i Marie w Teatrze Polskim

W poniedziałek 28 marca 2011 zapraszamy o godzinie 19:00 na Scenę Kameralną na czytanie sztuki Pera Olova Enquista Blanche i Marie w reżyserii Cezarego Ibera.

 

 Wstęp wolny!

 


Per Olov Enquist - Blanche i Marie
przekład - Andrzej B. Krajewski-Bola i Iwona Jędrzejewska
reżyseria - Cezary Iber
czytają: Anna Ilczuk, Halina Rasiakówna, Marta Zięba, Wiesław Cichy, Michał Opaliński


Reżyser o Blanche i Marie:
Królowa histeryczek i królowa nauki, Blanche i Marie, dwie kobiety, które życie napromieniowało radem, polonem i najstarszym pierwiastkiem świata – miłością.


Sztuka rekonstrukcji i próba zrozumienia, co się stało, że stało się właśnie tak. Dlaczego nie sięgamy po coś, czego tak bardzo pragniemy, dlaczego brak nam odwagi przed skokiem i dlaczego, gdy już się odważymy, musimy ponieść klęskę?


W roku Marii Curie-Skłodowskiej, moim zdaniem jednej z największych kobiet świata, próbujemy wyciągnąć na światło jej najbardziej skrywany sekret.

 

Cezary Iber – aktor i reżyser, absolwent łódzkiej "Filmówki" i wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej mówi o sobie tak: "W życiu najważniejsze są tylko trzy rzeczy: radość, wolność i spełnienie, i jeżeli w danej chwili ich nie mam, to zmieniam aksjomaty. Dla nich jestem w stanie poświęcić wszystko, bo one budzą we mnie dzikość serca, śmiech dziecka i spokój mędrców".

 

Per Olov Enquist – szwedzki prozaik, autor sztuk teatralnych, publicysta i scenarzysta filmowy. Napisał m.in. dramaty Noc trybad, Z życia glist, Godzina kota, Tupilak czy Twórcy obrazów, powieści Piąta zima magnetyzera czy Biblioteka kapitana Nemo i scenariusz nagrodzonego Oscarem Pellego zwycięzcy. Fabułę swych dzieł często opiera na rzeczywistych wydarzeniach, a wśród postaci pojawiających na kartach jego książek znajdują się August Strindberg, Hans Christian Andersen czy Maria Curie-Skłodowska.

28 marca 2011, 19:00 TPl we WrocławiuSnena kameralna

Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca