Teatr

Drzwi otwarte Teatru Rozrywki

„POKAZ MODY” BARBARY PTAK. Rewia kostiumów teatralnych

 

 Już po raz szósty uchylimy rąbka teatralnej tajemnicy. Tym razem opowiemy Państwu o kostiumie teatralnym. I to nie byle jakim, bowiem bohaterką dnia będzie chorzowianka, BARBARA PTAK – najsłynniejsza z polskich scenografek i twórczyni bodaj najpiękniejszych kostiumów w historii kina polskiego, a także teatru. Artystka jest autorką projektów do ponad 70 filmów fabularnych i 130 spektakli (w Teatrze Rozrywki przygotowała kostiumy do siedmiu spektakli).

 
Goście DRZWI OTWARTYCH uczestniczyć będą w próbie do wieczornego „POKAZU MODY” BARBARY PTAK, zwiedzą wystawę projektów i kostiumów artystki, dowiedzą się wielu interesujących szczegółów o sztuce tworzenia kostiumów. Będą również świadkami powstawania oryginalnej sukni – od projektu, poprzez wybór materiałów, krojenie, szycie i wykańczanie.  
A wieczorem zapraszamy na „POKAZ MODY” BARBARY PTAK. Ewa Niewiadomska i Krzysztof Korwin Piotrowski, którzy poprowadzą spotkanie z artystką, są twórcami scenariusza filmu dokumentalnego pt. „Kandydatka do Oscara – Barbara Ptak”. Na scenie odbędzie specjalny pokaz kostiumów teatralnych i filmowych, które zaprezentują tancerze Teatru Rozrywki w choreografii Jakuba Lewandowskiego. 
Film w reżyserii Krzysztofa Korwina Piotrowskiego jest produkowany przez TVP Katowice dla TVP2, a finansowany m.in. przez Miasto Katowice. „POKAZ MODY” BARBARY PTAK rejestrowany będzie kamerami TVP i zostanie wykorzystany w filmie.

 

 

 


Projekty Barbary Ptak do spektaklu „Szwagierki” 

 

 

 

Projekty Barbary Ptak do spektaklu „Skrzypek na dachu”

 

 

 

Barbara Ptak, foto: arch. pryw.

 


Barbara Ptak zrealizowała w Teatrze Rozrywki projekty do następujących spektakli: "Ocean Niespokojny" (1987, reż. Zbigniew Marek Hass), "W Stryjskim Parku na festyni" (1990, reż. Halina Dzieduszycka), "Kram z piosenkami" (1990, reż. Jacenty Jędrusik), "Skrzypek na dachu" (1993, reż. Marcel Kochańczyk), "Ocean Niespokojny" (1996, reż. Dariusz Miłkowski), "Szwagierki" (2000, reż. Michał Znaniecki) oraz "Jekyll & Hyde" (2007, reż. Michał Znaniecki). 

 

CENY BILETÓW:

DRZWI OTWARTE: 10zł

"POKAZ MODY" BARBARY PTAK: 15zł

KARNET NA OBA WYDARZENIA: 20złhttp://www.teatr-rozrywki.pl

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 19 pazdziernika 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca