Teatr

Spektakl „Pokojówka”

Wymarły hotel na uboczu wiatr, deszcz i gość z walizka w ręku składają się na pełną absurdu historię przedstawioną w sztuce „Pokojówka” w reżyserii Sylwestra Biragi. 


Tytułowa pokojówka Milena, znudzona swoją pracą i otoczeniem, wykazujenatychmiastowe zaciekawienie nowoprzybyłym gościem Tadeuszem. Co go tu sprowadza ? Czego szuka w tych stronach? Skąd się wziął? Przynosząc ręczniki do pokoju wdaje się z nim w dziwną dyskusję po której już wie co sprowadza mężczyznę do hotelu i twierdzi, że może mu uratować życie. Od tego momentu Tadeusz zostaje wciągnięty w serię pozornie absurdalnych zdarzeń wpływających na jego przemyślenia i decyzje. Obsługa hotelowa nieustannie odwiedza i nagabuje tajemniczego gościa, który być może przyjechał tu by po prostu odpocząć. 


„Pokojówka” pod pretekstem wydarzeń w hotelowym zaciszu starannie ukazuje nieustanną walkę dobra ze złem, nieumiejętność dokonywania wyborów oraz wpływ i manipulację innych osób na nasze decyzje. Rozgrywka pomiędzy pokojówką a barmanem przypomina zakład o losy Tadeusza. Podczas wizyt i rozmów w pokoju hotelowym starają się wpłynąć na decyzję z jaką przyjechał gość ale ostatecznie jaka ona będzie zależy tylko od niego. 

Autor: Rafał Wojasiński / Reżyseria i scenografia: Sylwester Biraga / Występują: Pokojówka Milena: Halina Chrobak, Barman: Tomasz Piątkowski, Tadeusz: David Foulkes 

 

 

15, 16 lipca 2011 g.20:00

Teatr Druga Strefa

ul. Magazynowa 14A, Warszawa


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 grudnia 2010 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca