Teatr

The Beatles and Queen zapowiedź spektaklu

Dwa muzyczne żywioły, z jednej strony różne od siebie, z drugiej – w podobny sposób zyskujące miano muzycznego fenomenu, nieporównywalnego z niczym w historii popkultury.

Dwie legendy, których pozycja na firmamencie tej ostatniej znacznie wykroczyła poza sferę muzycznego gwiazdorstwa, zmieniając na zawsze obraz świata masowej rozrywki. Dwie ikony, związane z różnymi czasami, ale zdecydowanie wyrastające ponad swoją epokę, rozpoznawalne zawsze i wszędzie. The Beatles i Queen – dwa najbardziej legendarne zespoły w historii muzyki popularnej.

To o nich będzie ta opowieść. Igor Vejsada, dyrektor artystyczny Baletu Narodowego Teatru Śląsko-Morawskiego w Ostrawie, oraz Robert Balogh, dyrektor baletu i choreograf związany z Teatrem Morawskim w Ołomuńcu, wraz z połączonymi zespołami baletowymi Opery Śląskiej w Bytomiu i Gliwickiego Teatru Muzycznego, zabiorą widzów w taneczną podróż, w czasie której zapoznają ich z historią obu kultowych zespołów oraz – co najważniejsze – z ich przebojami. Nie zabraknie tych największych – „She Loves You”, „Yesterday”, „Let It Be”, „All You Need is Love”, „Imagine” z jednej oraz „A Kind of Magic”, „We Will Rock You”, „We Are the Champions”, „The Show Must Go On” czy „The Miracle” z drugiej strony – pojawią się i te mniej dzisiaj znane. A wszystko to w żywiołowej choreografii i sugestywnej oprawie plastycznej.

Dla jednych będzie to nostalgiczna wyprawa w przeszłość, dla innych – opowieść o tym, jak muzyka przekracza granice między pokoleniami. Dla wszystkich – wieczór pełen niezapomnianych wrażeń. Już od września na scenach Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej!

Występują: tancerze Gliwickiego Teatru Muzycznego i Opery Śląskiej w Bytomiu.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - -

TERMINY spektakli:
na scenie Gliwickiego Teatru Muzycznego:
- 23 września 2011 /pt/ godz. 19.00 - prapremiera polska
- 24 września 2011 /sb/ godz. 19.30 - w ramach II Metropolitalnej Nocy Teatrów
- 25 września 2011 /nd/ godz. 18.00
- 9 października /nd/ godz. 18.00
- 11 października /wt/ godz. 10.30 i 18.30
- 12 października /śr/ godz. 10.30
na scenie Teatru Śląskiego w Katowicach:
- 26 września 2011 /pn/ godz. 18.00 - prapremiera polska
kolejne spektakle: na scenach GTM i Opery Śląskiej

GLIWICKI TEATR MUZYCZNY, 44-100 Gliwice, ul. Nowy Świat 55/57


przysłano: 7 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca