Teatr

Artaud na deskach Teatru Studio

Nowy sezon w warszawskim Teatrze Studio zapowiada się bardzo interesująco. Już 16 września na teatralne deski powraca spektakl inspirowany życiem jednej z największych osobowości światowego teatru, Antonina Artauda, patrona kontrkulturowego nurtu w teatrze XX wieku.  

- „Artaud. Sobowtór i jego teatr” w reżyserii Pawła Passiniego w poprzednim sezonie spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem widzów i krytyków - podkreśla Grzegorz Bral, Dyrektor Artystyczny Teatru Studio.

Przedstawienie oparte jest na materiałach biograficznych, pismach i manifestach, rekonstrukcjach prób i libretcie opery „Astonom”. Antonin Artaud to żyjący w latach 1886-1948  twórca totalny: teoretyk teatru zafascynowany kulturami pierwotnymi, aktor teatralny i filmowy, dramaturg, autor słuchowisk, performer.

Reżyserem przedstawienia jest Paweł Passini, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, laureat wielu prestiżowych nagród. W spektaklu udział biorą: Agata Góral, Lena Frankiewicz, Katarzyna Sobiszewska, Katarzyna Tadeusz, Szymon Czacki, Marek Oleksy, Janusz Stolarski, Przemysław Wasilkowski, Maciej Wyczański.

 

-„Artaud. Sobowtór i jego teatr w Teatrze Studio już 16, 17 i 18 września. W tym miesiącu w naszym teatrze można także obejrzeć spektakl „Uwaga – złe psy!” oraz „Filozofię po góralsku” według ks. Józefa Tischnera, które również gorąco polecam. – powiedział Roman Osadnik, dyrektor teatru.

 

Teatr STUDIO powstał w lutym 1972 z inicjatywy Józefa Szajny, mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy pl. Defilad 1. Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrstudio.pl oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/#!/studio.teatr


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 26 lutego 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca