Teatr

Co nowego w Studio

Warszawski Teatr Studio, instytucja z wielkimi tradycjami, rozpoczyna nowy rozdział swojej artystycznej działalności. Teatr chce otworzyć się na widzów proponując im inne formy aktywności kulturalnej, ma być miejscem z bogatą ofertą, wydarzeniami z pogranicza muzyki, teatru, performance'u i sztuk wizualnych. Realizacją tych założeń zajmie się nowy dyrektor teatru, Roman Osadnik.


- Teatr Studio będzie teatrem artystycznym, proponującym repertuar ambitny i skierowany do widza poszukującego, wyrobionego i świadomego teatralnie. Jakość spektakli będzie budowana przez obecny bardzo doświadczony zespół teatru, wybitnych i rozpoznawalnych aktorów , a także angażowanie uznanych realizatorów. – powiedział Roman Osadnik. - Studio ma stać się ważnym punktem na kulturalnej mapie miasta, dzięki czemu  mam nadzieję na zwiększenie frekwencji i przychodów. W ten sposób zdobyte środki zostaną przeznaczone na poszerzenie oferty teatru i dalsze podnoszenie poziomu artystycznego spektakli.


W sezonie 2011/2012 zaplanowano nowe premiery. Najbliższą będzie premiera „Idioty” na podstawie powieści Fiodora Dostojewskiego w reżyserii Grzegorza Brala, która odbędzie się  już 11 października. W listopadzie zaplanowano premierę spektaklu „Józef i Maria” w reżyserii Grzegorza Wiśniewskiego, w styczniu kolejnej sztuki w reżyserii Grzegorza Brala p.t. „Sierpień”, a w marcu spektaklu na podstawie pieśni Lyndy Lemay w reżyserii Piotra Cieślaka. W przedstawieniach tych wezmą udział m.in. Ewa Błaszczyk, Stanisław Budny, Irena Jun, Edyta Jungowska, Joanna Trzepiecińska.  Od połowy października w Teatrze Studio rozpocznie się cykl transmisji na żywo z Metropolitan Opera. Nowością będzie także cykl koncertów jazzowych oraz autorski i oryginalny program edukacyjny „Szkoła Teatru”. Na deski Teatru Studio ma zostać wprowadzony teatr faktu. W ramach współpracy m.in. z Instytutem Reportażu zaplanowano spektakle na podstawie tekstów Mariusza Szczygła i Wojciecha Tochmana.

 

Ponadto Teatr Studio ma być również miejscem, które można wynająć na gościnne prezentacje innych zespołów teatralnych, eventy, konferencje. Teatr jest  już  gospodarzem festiwali Ciało/Umysł czy Rozdroże, a ramach współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca zaprezentuje spektakl "Fuera de campo" Teatru Tańca Zawirowania.

 

Teatr Studio powstał w lutym 1972 z inicjatywy Józefa Szajny, mieści się w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, przy pl. Defilad 1. Od 15 lipca b.r. dyrektorem teatru jest Roman Osadnik, który przez ostatnie lata był dyrektorem naczelnym Teatru Polonia i Och-teatru. Wcześniej pracował w Operze Śląskiej w Bytomiu i Teatrze Rozrywki w Chorzowie.

 

Więcej informacji na stronie internetowej: www.teatrstudio.pl oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/#!/studio.teatr.

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 5 marca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca