Teatr

XIII Ogólnopolski Festiwal ewentualnych Talentów Aktorskich FeTA

FeTA nie jest świętem greckiego sera, lecz niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze - daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami jurorów doświadczonych na polu teatralnych zmagań.


FeTA nie jest świętem greckiego sera, lecz niepowtarzalną szansą dla młodych ludzi próbujących swoich sił w teatrze - daje możliwość skonfrontowania swojego warsztatu z opiniami i radami jurorów doświadczonych na polu teatralnych zmagań. W jaki sposób? Poprzez prezentację 10 minutowego monodramu, powstałego na podstawie dowolnego tekstu, również autorskiego.

 

FeTA to nie konkurs – to spotaknie amatorów z mistrzami monodramu, dyskusje, rozmowy, ale też profesjonalne warsztaty teatralne dla młodzieży i instruktorów. Festiwal wielu młodym aktorom pomógł dostać się do szkół teatralnych i zaistnieć na scenie, planach filmowych czy międzynarodowych przeglądach teatralnych. FeTA zachęca początkujących artystów do poszukiwania własnej drogi, niekonwencjonalności, mierzenia się z wyobrażeniami na temat form scenicznych, a także daje możliwość przełamywania własnych ograniczeń, „szlifowania” umiejętności i odkrywania swojego potencjału oraz zdobywania doświadczenia. Sprzyja temu pełna dowolność tematyki i form w wykonywaniu monodramów - uczestnicy mogą wykorzystywać rekwizyty, dźwięk, światło czy układy choreograficzne.

 

Festiwal ma zasięg ogólnopolski i cieszy się coraz większą popularnością, zarówno wśród uczestników, jak i w środowisku teatralnym. FeTA trwa trzy dni: w pierwszym odbywają się warsztaty, w drugim – prezentacje, a w ostatnim – pokaz najlepszych monodramów i spektakl w wykonaniu mistrza. Dotychczas festiwal gościł spektakle: Zbigniewa Zapasiewicza „Pan Cogito”, Jana Peszka „Scenariusz dla nieistniejącego, lecz możliwego aktora instrumentalnego”, Bronisława Wrocławskiego „Sex, prochy & Rock and Roll”, Wojciecha Pszoniaka „Belfer!”.

 

Podczas festiwalu największe emocje wzbudza rozmowa z jurorami. Do tej pory w jury zasiadali uznani aktorzy i twórcy teatralni: Iga Mayr, Joanna Szczepkowska, Artur Barciś, Jerzy Zelnik, Krzysztof Dracz, Andrzej Makowiecki, Bronisław Wrocławski, Julia Wernio, Kinga Preis, Jacek Bończyk, Wojciech Kościelniak, Piotr Kruszczyński, Jerzy Bielunas, , Robert Czechowski, Bogusław Kierc, Ewa Dałkowska, Konrad Imiela, Krzysztof Kuliński, Mariusz Bonaszewski, Ewa Kamas, Ewa Czekalska, Elżbieta Lisowska – Kopeć (pomysłodawczyni i coroczna jurorka festiwalu).

 

W tym roku zaprosiliśmy do jury Andrzeja Seweryna, Annę Ilczuk i Elżbietę Lisowską – Kopeć.

 

Program XIII FeTA 20-22 kwietnia 2012r.:

 

- 20 kwietnia, piątek, godz. 15.00-21.00 - warsztaty teatralne, prowadzone przez Macieja Masztalskiego, obowiązują zapisy, wstęp: 40 PLN

 

- 21 kwietnia, sobota, godz. 10.00 – prezentacje monodramów ok. 30 prezentacji II etapu – wstęp wolny!

 

-22 kwietnia, niedziela, godz. 14.00 - finał i dyskusja z jurorami, wstęp wolny!

 

-22 kwietnia, nedziela - godz. 17.00 - monodram Andrzeja Seweryna „Wokół Szekspira” – bilety 40/45 PLN
 

od: 20 kwietnia 2012
do: 22 kwietnia 2012 Centrum Kultury AGORA ul. Serbska 5 51-111 Wrocław

ZdjęciaDodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 4 czerwca 2011 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca