Teatr

Zagraniczne gwiazdy teatralne na zakończenie Festiwalu Singera!

 

To już ostatnie dni, by przekonać się, jak niezwykłą ucztę organizatorzy Festiwalu Singera przygotowali dla miłośników teatru i melomanów. Dziś o 19.00 w Teatrze Żydowskim wystąpi diva jidysz, Theresa Tova, ze spektaklem muzycznym „Bella. The Colour of Love”/„Bella – Kolor miłości, zainspirowanym życiem malarza Marca Chagalla i jego żony Belli Chagall. Jutro zaś będziemy mieli okazję zobaczyć jedną z największych atrakcji z repertuaru zagranicznego - francuski musical komedio-dramatyczny „Juste le temps de faire des petits bagages”/„Just in time to pack a few things”, na podstawie książki „Far away tombs” autorstwa Alix Landau-BrijatoffFrancuzki polskiego pochodzenia. W sztuce wystąpią dwie wybitne aktorki kina i teatru francuskiego: Judith Magre i Valentine Varela.

 

         Muzyczne przedstawienie „Bella. The Colour of Love” przenosi nas do świata artystki żyjącej w cieniu jednego z największych malarzy XX wieku. W spektaklu wykorzystano oryginalne teksty Belli Chagall, w tłumaczeniu Theresy Tovy oraz obrazy i rysunki Marca Chagalla, które wybrała, zachwycona miłosną historią artysty i jego muzy, Marry Kerr. W musicalu zostały również ukazane w ciekawy sposób zawiłe niuanse małżeństwa Belli i Marca. W postać tytułowej Belli, wcieliła się diva jidysz – Theresa Tova, a muzykę skomponował kanadyjski pianista i kompozytor Matt Herskowitz. Reżyseria: Danny Grossman. 31.08. godz. 19.00 (cena: 40-50 zł, Duża scena Teatru Żydowskiego)

 

            „Juste le temps de faire des petits bagages” to wzruszająca opowieść rodzinna, której akcja toczy się w Rydze na przełomie lat 1940 – 1941 podczas masowych egzekucji poprzez rozstrzelanie – tzw. „Bullets Shoah”. Wiele lat temu, najbliższa rodzina Brijatoff, została zmuszona do natychmiastowego opuszczenia miasta, na zawsze jednak pozostali wierni swoim korzeniom, kulturze i ziemi, dlatego pokaz warszawski ma szczególny wymiar dla autorki. Ten musical to także uniwersalne przedstawienie relacji matki i córki, bliskich, pomimo dzielących je tysięcy kilometrów. Przeplatają się tu śmiech i łzy, komedia i dramat, a to wszystko przy doskonałym akompaniamencie muzyki klezmerskiej na żywo, w wykonaniu wybitnego klarnecisty Davida Krakauera (związanego z zespołem The Klezmatics i Kronos Quartet) i Stephana Rougiera. 01.09. godz. 18.00 (cena: 30-40 zł, Duża scena Teatru Żydowskiego)

 

Bilety na wszystkie spektakle do zakupienia w kasie Teatru Żydowskiego (tel. 22 8505656). Dokładny program i aktualne informacje dostępne są na stronie: www.festiwalsingera.pl. Fanpage Festiwalu Singera na Facebooku: www.facebook.com/FestiwalSingera.

 

Teatr Żydowski

Plac Grzybowski 12/16

00-104 Warszawa

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

 

Joanna Bieguńska                     Klaudia Madejska

Agencja Kostrzewa PR                  Fundacja Shalom

joanna.biegunska@kostrzewapr.pl        biuroprasowe@shalom.org.pl
         tel. kom. 609104796           tel. (+48 22) 6203036 wew. 25


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 31 sierpnia 2012 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca