Teatr

Bilety studenckie na pantomimę

 

Dom Bernardy Alba/Poławiacze papieru w reżyserii Zbigniewa Szymczyka już w najbliższy weekend we Wrocławiu. Wrocławski Teatr Pantomimy przygotował niespodziankę specjalnie z myślą o studentach.
 


Dla wszystkich studentów dla rozluźnienia i odstresowania w czasie sesji bilety na przedstawienia Dom Bernardy Alba/Poławiacze papieru w specjalnej cenie 15 zł! Promocja studencka obowiązuje do końca lutego na wszystkie przedstawienia wrocławskiej Pantomimy.

Sztuka Lorki – Dom Bernardy Alba - odczytana została jako historia wyznaczania granic dozwolonych form seksualności oraz definiowania tego, co jest normalne, moralne i naturalne. Źródłem egzystencjalnego dramatu staje się swoista szczelina pomiędzy ciałem, pragnącym rozkoszy i bliskości, a jego reprezentacją, która – będąc pod ciągłą restrykcją matczynych nakazów – pisze ciała córek w sytuacjach granicznych: pożądania, miłości, śmierci.

Matka, starająca się wyobcować córki wobec popędowej natury ciała, wprowadza do porządku domowego dyscyplinę – efektywny instrument władzy nad tożsamością każdej z nich. W tym domu nie okazuje się rodzicielskiej miłości, nie ma pobłażania wybrykom młodości. Każda oznaka emancypacji zostaje brutalnie obalona. Niebezpieczna gra pomiędzy budzącym się pożądaniem, a zniewalającym wpływem matki rozpoczyna się, kiedy w domu pojawia się mężczyzna.
Na scenie gościnnie, legenda wrocławskiej pantomimy – Ewa Czekalska.

W przedstawieniu Poławiacze papieru tajemniczy K. to typowy everyman, bohater zniewolony i zagubiony, który staje przed upersonifikowaną alegorią władzy i systemu urzędniczego sterującymi jego działaniami. Przechodzący przez tryby machiny urzędniczej K., z każdym dniem pogrąża się w coraz bardziej absurdalnej rzeczywistości, a walka z systemem zdaje się nie mieć końca.

Przedstawienie zrealizowano w konwencji teatru absurdu, gdzie autonomiczna wizja świata nabiera charakteru parabolicznego. Odrzucone zostały związki przyczynowo-skutkowe, a włączono do fabuły elementy nadrealizmu.

Jedną z głównych inspiracji była specyfika języka urzędniczego, jako niedoskonałego środka komunikacji podatnego na socjotechniczne nadużycia.

Gramy:
1, 2, 3 lutego 2013, godz. 19.00 
Scena Kameralna Teatru Polskiego we Wrocławiu
ul. Świdnicka 28
Sprzedaż i rezerwacja: Teatr Polski
Rezerwacja grupowa: 71 337 21 03
promocja@pantomima.wroc.pl 

 


Dodaj komentarz anonimowo lub zaloguj się
 
przysłano: 29 stycznia 2013 (historia)


Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.

Zgłoś obraźliwą treść

Uzasadnij swoje zgłoszenie.

wpisz wiadomość

współpraca